Spune-mi ce muzica asculti, ca sa-ti spun cine esti!

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

...

Mesaj  god_father la data de Mier Noi 21, 2007 10:14 pm

...

Ultima editare efectuata de catre god_father in Dum Aug 31, 2008 7:36 pm, editata de 1 ori
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 27
Data de inscriere : 20/11/2007

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Spune-mi ce muzica asculti, ca sa-ti spun cine esti!

Mesaj  Sat la data de Mier Noi 21, 2007 10:14 pm

[/b]Ahtung!, Discutam aici preferintele muzicale.. Smile . Deci ascul gothic, doom, pagan, muzica clasica... In general imi plac trupele geniale precum: Lacrimosa, Otto Dix, Epica, M. D. B., ...si multele alte)
Apropo,...
Dark[b], nu merita atentia ta cei cu care te sfadesti atit de inflacarat. Exclamation
Sat
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 21/11/2007

Sus In jos

Mesaj  Platina la data de Joi Noi 22, 2007 11:43 pm

god_father a scris:Platina mai dezamagit total... Oare chiar asa mare valoare o au banii? stii ce vreau sati spun, tu inca nu ai bani, parintii tai ii au, si uite ce rezulta de aici. ceea ce ai spus tu este un debilizm total, si daca ar fi aici un clasament pentru propozicia cea mai timpita, atunci propozitia ta ar tine locul intii pentru ffffffoooooooooaaaaaaarrrrrtttttttteeeeeeee mult timp. (nu te supara).
Gindestete ca cu cuvintele tale iai ofensat pe toti cei care nu au bani si e foarte urin. Mai facut sami schimb radical parerea fata de tine...

Sad...nu m-ai inteles in absolut...propozitia aia timpita dupa cum zici e doar o teorie generala,care-si are demonstrarea...nu m-am referit la personal...nu am nici eu bani si nici lu' taica-miu nu-i ies pe ochi.
Lipsa banilor mi-a provocat demult mie si familiei mele grave probleme existentiale,iar kind vad ca maica-mea plinge de fiece data kind isi aminteste,,,crede-ma ca pot sa afirm multe....nu vreau iarasi sa zici ca scriu romane,dar te rog mult nu-ti facea mari impresii bazindu-te pe niste texte de forum....nu ma cunosti si n-ai de unde s-o faci,iar persoana mea nu merita atribuirile pe care i le faci.M-a intristat de tot frazele tale......Sad

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 28
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Mesaj  Shmitt la data de Joi Noi 20, 2008 7:57 pm

Platina a scris:
god_father a scris:Platina mai dezamagit total... Oare chiar asa mare valoare o au banii? stii ce vreau sati spun, tu inca nu ai bani, parintii tai ii au, si uite ce rezulta de aici. ceea ce ai spus tu este un debilizm total, si daca ar fi aici un clasament pentru propozicia cea mai timpita, atunci propozitia ta ar tine locul intii pentru ffffffoooooooooaaaaaaarrrrrtttttttteeeeeeee mult timp. (nu te supara).
Gindestete ca cu cuvintele tale iai ofensat pe toti cei care nu au bani si e foarte urin. Mai facut sami schimb radical parerea fata de tine...

Sad...nu m-ai inteles in absolut...propozitia aia timpita dupa cum zici e doar o teorie generala,care-si are demonstrarea...nu m-am referit la personal...nu am nici eu bani si nici lu' taica-miu nu-i ies pe ochi.
Lipsa banilor mi-a provocat demult mie si familiei mele grave probleme existentiale,iar kind vad ca maica-mea plinge de fiece data kind isi aminteste,,,crede-ma ca pot sa afirm multe....nu vreau iarasi sa zici ca scriu romane,dar te rog mult nu-ti facea mari impresii bazindu-te pe niste texte de forum....nu ma cunosti si n-ai de unde s-o faci,iar persoana mea nu merita atribuirile pe care i le faci.M-a intristat de tot frazele tale......Sad

Loll de ce ar trebui sa fii sad ?! shi sa mai da'i shi explicatzii la nishte analfabetzi. Ai fost coerenta in cele spuse, iar concluziile cu tenta de "prostime" nu ar trebui luate in vizor, ci pur shi simplu ignorate Wink

Be strong Wink

Referitor la muzica ascultata: rock is the best Wink

https://www.youtube.com/watch?v=nX2qlTn6t24

Shi aci un alt link tot cu Red Hot Chili Peppers super fun : (Oare cum v-ati simtzi shi voi in postura celor care canta impreuna cu o trupa preferata ?!)

https://www.youtube.com/watch?v=fsNcc2soDyY&feature=related

Posted by: Absolvent CFBC

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 32
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

Mesaj  rococo la data de Joi Noi 20, 2008 9:14 pm

Muzica adevarata: Jazz (MIchael Buble si NOrah Jones) si putina clasica !! Pe langa mazica de masa care se numeste pop music
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Mesaj  Petruccio la data de Joi Noi 20, 2008 9:36 pm

In primul rand, vreau sa spun ca gusturile nu discuta. Fiecare are dreptul sa asculte ce vrea, si nimeni n-are dreptul sa-i interzica asta. Ca nimeni nu face nici o crima ascultand muzica. Insa, acum exista alt moment: influenta muzicii asupra omenirii. Nu suport cand vad rockeri imbracati fara de gust, in niste haine rupte, parca-s de pe strada. La fel si unii fani a muzicii rap. Bine, poate astia se straduie sa arate un pic mai curat. Tare nu-mi place atunci cand vad un pusti de vreo 10-12 ani, imbracat ca un raper, cu tigara in gura. Iata din acest motiv, as spune ca parintii ar trebui sa aiba grija ce muzica asculta copii lor. Desigur, pana la o anumita varsta. Caci oricum, fiecare isi creeaza viata sa.
Personal, ascult toate stilurile de muzica. Incerc sa iau cate ceva bun de la fiecare. Imi place la nebunie Jazzul si Rap-ul romanesc, in special B.U.G. Mafia. De asemenea, rock'n roll-ul e pe placul meu. Din clasica imi place Vivaldi, cu renumita sa colectie "Anotimpurile". Insa chiar daca sunt fost muzicant (muzica clasica am cantat 7 ani), nu ma prea trage.
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Mesaj  Platina la data de Vin Noi 21, 2008 2:29 am

Petruccio a scris:In primul rand, vreau sa spun ca gusturile nu discuta. Fiecare are dreptul sa asculte ce vrea, si nimeni n-are dreptul sa-i interzica asta. Ca nimeni nu face nici o crima ascultand muzica. Insa, acum exista alt moment: influenta muzicii asupra omenirii. Nu suport cand vad rockeri imbracati fara de gust, in niste haine rupte, parca-s de pe strada. La fel si unii fani a muzicii rap. Bine, poate astia se straduie sa arate un pic mai curat. Tare nu-mi place atunci cand vad un pusti de vreo 10-12 ani, imbracat ca un raper, cu tigara in gura. Iata din acest motiv, as spune ca parintii ar trebui sa aiba grija ce muzica asculta copii lor. Desigur, pana la o anumita varsta. Caci oricum, fiecare isi creeaza viata sa.
Personal, ascult toate stilurile de muzica. Incerc sa iau cate ceva bun de la fiecare. Imi place la nebunie Jazzul si Rap-ul romanesc, in special B.U.G. Mafia. De asemenea, rock'n roll-ul e pe placul meu. Din clasica imi place Vivaldi, cu renumita sa colectie "Anotimpurile". Insa chiar daca sunt fost muzicant (muzica clasica am cantat 7 ani), nu ma prea trage.
La partea cu ''parintii ar trebui sa aiba grija ce muzica asculta copii lor'' nu pot fi de acord,fiecare tre să facă ce simte și crede de cuviință,odată ce-i interzici ceva unui copil,doar îi ''agravezi'' curiozitatea...
Vis-s-vis de rockerii și rapperii care se îmbracă conform stilului--cred că e doar o perioadă,perioadă în care se caută pe sine...mi se pare infantilă ieșirea asta,dar nu mă expun concret din simplu motiv că nu-i înțeleg și habar n-am ce e în capul lor...

Platina
Veteran
Veteran

feminin

Sus In jos

Mesaj  rococo la data de Vin Noi 21, 2008 6:38 pm

Platina a scris:
Petruccio a scris:In primul rand, vreau sa spun ca gusturile nu discuta. Fiecare are dreptul sa asculte ce vrea, si nimeni n-are dreptul sa-i interzica asta. Ca nimeni nu face nici o crima ascultand muzica. Insa, acum exista alt moment: influenta muzicii asupra omenirii. Nu suport cand vad rockeri imbracati fara de gust, in niste haine rupte, parca-s de pe strada. La fel si unii fani a muzicii rap. Bine, poate astia se straduie sa arate un pic mai curat. Tare nu-mi place atunci cand vad un pusti de vreo 10-12 ani, imbracat ca un raper, cu tigara in gura. Iata din acest motiv, as spune ca parintii ar trebui sa aiba grija ce muzica asculta copii lor. Desigur, pana la o anumita varsta. Caci oricum, fiecare isi creeaza viata sa.
La partea cu ''parintii ar trebui sa aiba grija ce muzica asculta copii lor'' nu pot fi de acord,fiecare tre să facă ce simte și crede de cuviință,odată ce-i interzici ceva unui copil,doar îi ''agravezi'' curiozitatea...
Vis-s-vis de rockerii și rapperii care se îmbracă conform stilului--cred că e doar o perioadă,perioadă în care se caută pe sine...mi se pare infantilă ieșirea asta,dar nu mă expun concret din simplu motiv că nu-i înțeleg și habar n-am ce e în capul lor...

Parintii ar trebui sa-i sfatuie pe copii lor, dar in niciun caz sa-i interzica ! Totusi, in unele cazuri se ajunge la extreme ! D'aia au aparut emo kid girl boy si asha mai departe!!
Vorba Parazitilor: Democratia e un HAOS controlat, baga la cap !
rococo
King of forum
King of forum

masculin

Sus In jos

Mesaj  Platina la data de Vin Noi 21, 2008 6:54 pm

rococo a scris:
Parintii ar trebui sa-i sfatuie pe copii lor, dar in niciun caz sa-i interzica ! Totusi, in unele cazuri se ajunge la extreme ! D'aia au aparut emo kid girl boy si asha mai departe!!
Părinții dau sfaturi,problema e că copii nu ascultă de ele...
Genereția Emo e una din cele mai mari prostii,tentele sinucigașe,veșnica plîngere de milă a unor puști lipsiți de orice picătură de luciditate și raționament...Mă stresează,zău Laughing

Platina
Veteran
Veteran

feminin

Sus In jos

muzica

Mesaj  god_father la data de Vin Noi 21, 2008 10:07 pm

ascult tot genul de muzika doar sa nu fie prea, prea..si numi palce in special de rockeri cu toate ca la mine in grupa este o fata roker si are un suflet foare mare
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 27
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Mesaj  rococo la data de Vin Noi 21, 2008 10:41 pm

Platina a scris:
rococo a scris:
Părinții dau sfaturi,problema e că copii nu ascultă de ele...
Genereția Emo e una din cele mai mari prostii,tentele sinucigașe,veșnica plîngere de milă a unor puști lipsiți de orice picătură de luciditate și raționament...Mă stresează,zău Laughing

De acooord, pustii astia nu inteleg ca sunt ridicoli, ca daca la viata lor nu mai tin, atunci am crezut ca ar tine si la imagine, dar vad ca nu...
rococo
King of forum
King of forum

masculin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum