Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Creativitatea intr-o cariera

4 participanți

In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  sabinaN Vin Noi 28, 2008 10:29 am

De curand am fost invitata sa particip la niste cursuri de creativitate.Voi ati fost vreodata pe la asa ceva? ..am inteles ca sunt folositoare.Sunt curioasa sa vad cum sunt . Astept parereile voastre . Smile

sabinaN
Embrion
Embrion

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Data de inscriere : 28/11/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  Petruccio Vin Noi 28, 2008 3:13 pm

Nu am fost niciodata si habar n-am ce-i asta. Poti sa-mi lamuresti despre ce este vorba? Shocked
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  adriancik92 Vin Noi 28, 2008 5:16 pm

sabinaN a scris:De curand am fost invitata sa particip la niste cursuri de creativitate.Voi ati fost vreodata pe la asa ceva? ..am inteles ca sunt folositoare.Sunt curioasa sa vad cum sunt . Astept parereile voastre . Smile

depinde in ce domenii iti vei dezvolta creativitatea..Smile
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  sabinaN Mar Dec 02, 2008 9:56 am

Mi-a povestit cineva ca aceste cursuri cuprind diferite joculete psihologice si logice care iti dezvolta latura creativa,ca de ex:ti se da un test ..cateva intrebari...de ex primesti o foaie cu niste pete negre pe ea....si trebuie sa alegi unul dintre raspunsuri (desenul reprezinta un soricel alergat de pisica...un cowboy calare...). .. un alt ex de exercitiu primeesti un cuv si trebuie sa adaugi un cuv care sa fie in legatura cu el....lantul este continuat de fiecare participant in parte....apa-a bea-limonada-chipsuri-televizor..si intr-un final cica chiar iti descoperi anumite defecte nebanuite.
Am inteles ca ele te formeaza pt o cariera de management,marketing,publicitatea ...dar nu numai .Mi s-a zis ca nu exista o categorie specifica .....cica te ajuta chiar si in viata de zi cu zi ....si inca ceva (dar nu stiu daca e plauzibila) te ajuta intr-o relatie Laughing (cica iti ofera idei creative pentru a le pune in aplicare).Acuma nu stiu ce sa zic.....inca mai astept sugestii...poate a fost cineva dintre voi sa mai ne pov si noua Smile

sabinaN
Embrion
Embrion

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Data de inscriere : 28/11/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  adriancik92 Mar Dec 02, 2008 3:57 pm

sabinaN a scris:Mi-a povestit cineva ca aceste cursuri cuprind diferite joculete psihologice si logice care iti dezvolta latura creativa,ca de ex:ti se da un test ..cateva intrebari...de ex primesti o foaie cu niste pete negre pe ea....si trebuie sa alegi unul dintre raspunsuri (desenul reprezinta un soricel alergat de pisica...un cowboy calare...). .. un alt ex de exercitiu primeesti un cuv si trebuie sa adaugi un cuv care sa fie in legatura cu el....lantul este continuat de fiecare participant in parte....apa-a bea-limonada-chipsuri-televizor..si intr-un final cica chiar iti descoperi anumite defecte nebanuite.
Am inteles ca ele te formeaza pt o cariera de management,marketing,publicitatea ...dar nu numai .Mi s-a zis ca nu exista o categorie specifica .....cica te ajuta chiar si in viata de zi cu zi ....si inca ceva (dar nu stiu daca e plauzibila) te ajuta intr-o relatie Laughing (cica iti ofera idei creative pentru a le pune in aplicare).Acuma nu stiu ce sa zic.....inca mai astept sugestii...poate a fost cineva dintre voi sa mai ne pov si noua Smile


dak sincer nu am mai auzit de asa ceva..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  sabinaN Mar Dec 02, 2008 4:34 pm

Da am inteles ca nu ai auzit de lucuri dinastea ...nu te oblig sa-mi spui Domane fereste .....no problem...Very Happy Afli acum ca mai exista si diastea prin Romania.....vorba cuiva ne-am americanizat:)))

sabinaN
Embrion
Embrion

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Data de inscriere : 28/11/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  adriancik92 Mar Dec 02, 2008 5:02 pm

sabinaN a scris:Da am inteles ca nu ai auzit de lucuri dinastea ...nu te oblig sa-mi spui Domane fereste .....no problem...Very Happy Afli acum ca mai exista si diastea prin Romania.....vorba cuiva ne-am americanizat:)))

e si logik sa ne mai modermizam Very Happy.. si nu am nimik impotriva acestor cursuri.. ba din contra.. cred k personalitatea omului poate fi dezvoltata si influentzata prin diferite moduri....doar k depinde prin ce mijloace anume se face asta..desi cateodata chiar sunt banale..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  sabinaN Mier Dec 03, 2008 9:53 am

dap asta asa e...conteaza modul in care iti influentezi personalitatea ...si aici trebuie sa fi foarte atenta sa fie in spre bine si nu in spre rau. Smile

sabinaN
Embrion
Embrion

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Data de inscriere : 28/11/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  adriancik92 Mar Dec 30, 2008 9:35 pm

ei shi cum?ai mai aflat ceva despre cursurile astea?Smile
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  god_father Mar Dec 30, 2008 10:03 pm

sabinaN a scris:Mi-a povestit cineva ca aceste cursuri cuprind diferite joculete psihologice si logice care iti dezvolta latura creativa,ca de ex:ti se da un test ..cateva intrebari...de ex primesti o foaie cu niste pete negre pe ea....si trebuie sa alegi unul dintre raspunsuri (desenul reprezinta un soricel alergat de pisica...un cowboy calare...). .. un alt ex de exercitiu primeesti un cuv si trebuie sa adaugi un cuv care sa fie in legatura cu el....lantul este continuat de fiecare participant in parte....apa-a bea-limonada-chipsuri-televizor..si intr-un final cica chiar iti descoperi anumite defecte nebanuite.
Am inteles ca ele te formeaza pt o cariera de management,marketing,publicitatea ...dar nu numai .Mi s-a zis ca nu exista o categorie specifica .....cica te ajuta chiar si in viata de zi cu zi ....si inca ceva (dar nu stiu daca e plauzibila) te ajuta intr-o relatie Laughing (cica iti ofera idei creative pentru a le pune in aplicare).Acuma nu stiu ce sa zic.....inca mai astept sugestii...poate a fost cineva dintre voi sa mai ne pov si noua Smile

miar fi interesant sa vad ce se face la astfel de cursuri, dar nustiu cit de mult ajuta..parerea mea este ca ideile bune apar de la sine nu tre sa stai sa te gindesti mai ce sa mai nascocesc..in ceea ce priveste creativitatea intro relatie...cred ca vine de la sine tre partenera sau parteneru sa fie cel care trebu si in rest totu apare de la sine Very Happy Very Happy
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  adriancik92 Mar Dec 30, 2008 10:41 pm

god_father a scris:
sabinaN a scris:Mi-a povestit cineva ca aceste cursuri cuprind diferite joculete psihologice si logice care iti dezvolta latura creativa,ca de ex:ti se da un test ..cateva intrebari...de ex primesti o foaie cu niste pete negre pe ea....si trebuie sa alegi unul dintre raspunsuri (desenul reprezinta un soricel alergat de pisica...un cowboy calare...). .. un alt ex de exercitiu primeesti un cuv si trebuie sa adaugi un cuv care sa fie in legatura cu el....lantul este continuat de fiecare participant in parte....apa-a bea-limonada-chipsuri-televizor..si intr-un final cica chiar iti descoperi anumite defecte nebanuite.
Am inteles ca ele te formeaza pt o cariera de management,marketing,publicitatea ...dar nu numai .Mi s-a zis ca nu exista o categorie specifica .....cica te ajuta chiar si in viata de zi cu zi ....si inca ceva (dar nu stiu daca e plauzibila) te ajuta intr-o relatie Laughing (cica iti ofera idei creative pentru a le pune in aplicare).Acuma nu stiu ce sa zic.....inca mai astept sugestii...poate a fost cineva dintre voi sa mai ne pov si noua Smile

miar fi interesant sa vad ce se face la astfel de cursuri, dar nustiu cit de mult ajuta..parerea mea este ca ideile bune apar de la sine nu tre sa stai sa te gindesti mai ce sa mai nascocesc..in ceea ce priveste creativitatea intro relatie...cred ca vine de la sine tre partenera sau parteneru sa fie cel care trebu si in rest totu apare de la sine Very Happy Very Happy
Very Happy..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Creativitatea intr-o cariera Empty Re: Creativitatea intr-o cariera

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum