Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pffff :) ce faza!!

3 participanți

In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Pffff :) ce faza!!

Mesaj  rococo Lun Dec 08, 2008 10:56 pm

In satul Senereus din Mures, Romania, macelarii au un obicei ciudat, si mai ales talent, de a ghici in maruntaie de porci sacrificati. Vremea o prezic in functie de aspectul splinei porcului, iar pentru prezicerile pe termen mai lung, cum ar fi daca anul care vine este unul bogat sau nu, se apeleaza chiar la inima. Asadar, macelarii va anunta ca ne asteapta o iarna cat se poate de balnda.
HAAHAAA, sunati-va rudele de la tara si spuneti-le de "cercetarile" facute de "savantii" romani !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Re: Pffff :) ce faza!!

Mesaj  Platina Lun Dec 08, 2008 11:02 pm

unde e emoticonul ăla verde de pe y mess?

mda,poveşti,poveşti,poveşti...dar fără ele ar fi plictisitor,unde atît realism? Rolling Eyes

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Re: Pffff :) ce faza!!

Mesaj  rococo Lun Dec 08, 2008 11:04 pm

care emoticon Very Happy?
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Re: Pffff :) ce faza!!

Mesaj  Platina Lun Dec 08, 2008 11:07 pm

rococo a scris:care emoticon Very Happy?
este unul ,mi s-a făcut silă cînd am început să citesc,na',o glumă într-un final...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Re: Pffff :) ce faza!!

Mesaj  rococo Lun Dec 08, 2008 11:11 pm

Platina a scris:
rococo a scris:care emoticon Very Happy?
este unul ,mi s-a făcut silă cînd am început să citesc,na',o glumă într-un final...

aaa am crezut ca glumesti... am inteles.. ee mare sila, asha e la tara...iata eu pot sa-ti spun ca niciodata n-as putea taia un porc sau un animal, mai ales de viu... pur si simplu mi s-ar parea ca comit o crima, o data am visat, si crede-ma nu mi-a placut deloc!!!!
Doar in cazuri extreme ash putea, cand ar putea fi in joc viata cuiva Very Happy, dar chiar cazuri extreme!
Pt cei care pot face asta, respect !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Re: Pffff :) ce faza!!

Mesaj  Platina Lun Dec 08, 2008 11:35 pm

rococo a scris:
Platina a scris:
rococo a scris:care emoticon Very Happy?
este unul ,mi s-a făcut silă cînd am început să citesc,na',o glumă într-un final...

aaa am crezut ca glumesti... am inteles.. ee mare sila, asha e la tara...iata eu pot sa-ti spun ca niciodata n-as putea taia un porc sau un animal, mai ales de viu... pur si simplu mi s-ar parea ca comit o crima, o data am visat, si crede-ma nu mi-a placut deloc!!!!
Doar in cazuri extreme ash putea, cand ar putea fi in joc viata cuiva Very Happy, dar chiar cazuri extreme!
Pt cei care pot face asta, respect !
Respect?!?!?! Shocked
Persoana care cel mult loveşte un animal---nu are loc lîngă mine,cea mai mare ură mi-o poate trezi cazurile de maltratare a animalelor.
Take a look http://www.1001romania.ro/index.php?section=sections&city_id=1&section_id=34&article_id=62045
(video)

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Re: Pffff :) ce faza!!

Mesaj  rococo Mar Dec 09, 2008 12:14 am

OOOh my goooooooodd e oribil!! No Asta chiar e o crima ! Sincer e groaznic, oamenii astai ar trebui sa faca inchisoare pe viata !
am zis si eu respect ca m-am referit mai mult la porci animale domestice de astea, ca altceva nu face, au curaj.. eu n-am pt asha ceva...

Dar repet, filmuletul care l-am vazut e groazanic! Crima
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Re: Pffff :) ce faza!!

Mesaj  Platina Mar Dec 09, 2008 12:37 am

rococo a scris:OOOh my goooooooodd e oribil!! No Asta chiar e o crima ! Sincer e groaznic, oamenii astai ar trebui sa faca inchisoare pe viata !
am zis si eu respect ca m-am referit mai mult la porci animale domestice de astea, ca altceva nu face, au curaj.. eu n-am pt asha ceva...

Dar repet, filmuletul care l-am vazut e groazanic! Crima
Nu îndrăznesc să-l mai privesc o dată,la prima am plîns şi mi-a dispărut starea de spirit o bună perioadă!
Simplu: cei ce fac asta nu sunt oameni,sunt brute!!!

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty fdfdsfdsfd

Mesaj  god_father Dum Dec 21, 2008 6:36 pm

da e dureroasa poveste...pare rau k mai sunt si asa ferme....in viata mea o singura data am taiat o gaina simi pare rau k nu am pututo taia deodata, nus dak as fi pus inca o data in situatia k tre sa o omor ce as face, probabil k da, doar pentru asta si sunt date de la Dumnezeu, ma refer la alimentatie...cel putin fac si eu ceva pentru animalutele taiate pentru blana :port o simpla scurta ce are doar un guler de blana, kare nus precis, dar spers sa fie artificial...
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Pffff :) ce faza!! Empty Re: Pffff :) ce faza!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum