Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Increderea----Absenta sau Prezenta

+2
Wasea
Platina
6 participanți

In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Platina Mier Dec 12, 2007 11:49 pm

[center]Sunt curioasa a afla procentajul de incredere ce-l aveti in cei de alaturi sau din jur...ce calitati va provoaca siguranta in persoana si ce defecte va fac sa scadeti din valoarea ce i-ati dat-o initial...

...sunt rupta in majoritate de ''mediu'',caci mi-a fost in nenumarate rinduri calcata in picioare tot ce numeam ''incredere''...
acu a ramas doar Cel de Sus si speranta...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Wasea Joi Dec 13, 2007 8:33 pm

Pot sa spun cert pentru mine k in ziua de azi viatsa mi-a aratat multe tipuri de oameni... Mi-am facut un mecanism de autoaparare care actsioneaza 24/24 shi pot sa spun ca acum ma salveaza de la o pustietate totala doar fatsarnicia! Afirm foarte deschis ca sunt o persoana cu tare multe fetse shi asta ma face ca cite de cit sa ma incadrez in societatea noastra plina de ura shi invidie...
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Platina Joi Dec 13, 2007 11:41 pm

Wasea a scris: Afirm foarte deschis ca sunt o persoana cu tare multe fetse shi asta ma face ca cite de cit sa ma incadrez in societatea noastra plina de ura shi invidie...

e adevarul tau si ai dreptate sa-l ai cum ti-l doresti...undeva poate gandesc exact ca tine...
doar ca dupa ultima expresie vis-a-vis de ura si invidie ma intreb----unde o sa ajungem in tempoul asta si daca nu ar fi cazu' sa mai punem si ceva din partea noastra in scopul unei lumi mai bune...
oricu',inca suntem copii si nu stim exact care e lumea adevarata,sper doar sa fie in culori deschise,fara prea multe pete de negru...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Increderea

Mesaj  god_father Vin Dec 14, 2007 12:21 am

Sunt o persoana ce nu prea crede in persoanele din jur, defapt sunt prea putine persoane carora chiar leas putea spune ca am incredere in ei... Pentru mine chiar si telefonul mobil e un lucru caruia ii pot destainui mai multe, pentru ca el are o calitate de nu o au oamenii, el tace...
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  ingeras Vin Dec 14, 2007 7:55 pm

la aceasta tema am multe de spus dar........... am o slabaciune, eu foarte repede devin credula si asta ma enerveaza, incep sa am incredere in persoanele ce nu merita, numai tin minte cind dar am primit odata tema pentru eseu,, cine este Prieetenul adevarat " am scris eu verzi si uscate dar miam data seama ca scriam doar pentru nota nimik mai mult, nu mai cred ca poate sa existe prietene adevarate, dar ma starui sa vad lukrurile putin mai optimist si imi spun ca mai exista o speranta sami gasesc unul, Very Happy
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  ingeras Mar Ian 15, 2008 5:46 pm

poate ca ma repet, dar am intilnit si eu o persoana in kare am crezut ca pot sa am inkredere si mam inselat, acum e atit de dureros ca eu aveam incredere in el si deja crezusem ca am norok, ce e de neplakut kind te dezamagesti. Sad Crying or Very sad
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Platina Joi Ian 17, 2008 1:18 am

ingeras a scris:poate ca ma repet, dar am intilnit si eu o persoana in kare am crezut ca pot sa am inkredere si mam inselat, acum e atit de dureros ca eu aveam incredere in el si deja crezusem ca am norok, ce e de neplakut kind te dezamagesti. Sad Crying or Very sad
....
........................
Promit stele,dar ajung a-ti sufla in ochi praf si pulbere...stiu cum e...nu dau doi bani pe cuvintele nimanui,in ciuda faptului ca uneori suna atit de frumos..........

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Wasea Joi Ian 17, 2008 10:52 pm

Platina a scris:oricu',inca suntem copii

Aproape am cazut jos de aceste cuvinte... mdea, citeodata aveam asha o impresie k park ai avea vreo 40 de ani shi eshti intratit wise k deam nu shtiu... Laughing
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Wasea Joi Ian 17, 2008 10:53 pm

Platina a scris:
Promit stele,dar ajung a-ti sufla in ochi praf si pulbere...stiu cum e...nu dau doi bani pe cuvintele nimanui,in ciuda faptului ca uneori suna atit de frumos..........

Nu totsi is asha (nu spun de mine k eu-s un heartbreaker din natura)... Sunt unii care spun asha cuvinte tare dar shi numai in momentele in care nici nu te ashteptsi!
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Platina Joi Ian 17, 2008 10:59 pm

Wasea a scris:
Platina a scris:oricu',inca suntem copii

Aproape am cazut jos de aceste cuvinte... mdea, citeodata aveam asha o impresie k park ai avea vreo 40 de ani shi eshti intratit wise k deam nu shtiu... Laughing
Prin ''copii'' m-am referit la faptul ca nu am cunoscut viata in complexitatea ei absoluta si pina a o cunoaste avem multe senzatii de simtit si indurat...

''cunoscand tot mai mult,imi dau seama ca cunosc atit de putin''---

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Wasea Joi Ian 17, 2008 11:35 pm

Platina a scris:
Wasea a scris:
Platina a scris:oricu',inca suntem copii

Aproape am cazut jos de aceste cuvinte... mdea, citeodata aveam asha o impresie k park ai avea vreo 40 de ani shi eshti intratit wise k deam nu shtiu... Laughing
Prin ''copii'' m-am referit la faptul ca nu am cunoscut viata in complexitatea ei absoluta si pina a o cunoaste avem multe senzatii de simtit si indurat...

''cunoscand tot mai mult,imi dau seama ca cunosc atit de putin''---

Mdea... M-am inshelat eu scriind acest mesaj! Ai ramas neschimbata! Oricum itsi respect ideile shi opiniile tale! Nu am mai vazut o persoana asha k tine!


Sunt sigur k ai putea face nishte teme foarte arzatoare, de ce nu incerci?
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  adriancik92 Sam Noi 22, 2008 5:08 pm

Platina a scris:[center]Sunt curioasa a afla procentajul de incredere ce-l aveti in cei de alaturi sau din jur...ce calitati va provoaca siguranta in persoana si ce defecte va fac sa scadeti din valoarea ce i-ati dat-o initial...

Un mare minus de al meu e ca cateodata sunt foarte credula.. si acord increderea mea persoanelor care nu o merita..
si desi am patit-o de vreo 2 ori oricum nu-mi iese acest obicei din sange..

by the way.. din experienta mea m-am convins k in fete nu prea poti avea incredere(rar sunt exceptii) pe cand baietii sunt cu mult mai sinceri si loiali ca prieteni ( dar se mai gasesc si baietii care doar se folosesc de ceva)..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  rococo Sam Noi 22, 2008 10:11 pm

cel mai important e sa fii optimist, si niciodata sa nu fiti singuri ! Eu de exemplu nu suport sa fiu singur ! Prietenii mei de la colegiu inseamna totul pt mine !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  adriancik92 Sam Noi 22, 2008 11:05 pm

Wasea a scris:Pot sa spun cert pentru mine k in ziua de azi viatsa mi-a aratat multe tipuri de oameni... Mi-am facut un mecanism de autoaparare care actsioneaza 24/24 shi pot sa spun ca acum ma salveaza de la o pustietate totala doar fatsarnicia! Afirm foarte deschis ca sunt o persoana cu tare multe fetse shi asta ma face ca cite de cit sa ma incadrez in societatea noastra plina de ura shi invidie...

prin asta sa inteleg k in tine in genere nu se poate de avut incredere? Sad confused
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  adriancik92 Sam Noi 22, 2008 11:07 pm

rococo a scris:cel mai important e sa fii optimist, si niciodata sa nu fiti singuri ! Eu de exemplu nu suport sa fiu singur ! Prietenii mei de la colegiu inseamna totul pt mine !

mda..dar cateodata mai bine singur decat prost acompaniat..Wink
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  rococo Sam Noi 22, 2008 11:14 pm

adriancik92 a scris:
Wasea a scris:Pot sa spun cert pentru mine k in ziua de azi viatsa mi-a aratat multe tipuri de oameni... Mi-am facut un mecanism de autoaparare care actsioneaza 24/24 shi pot sa spun ca acum ma salveaza de la o pustietate totala doar fatsarnicia! Afirm foarte deschis ca sunt o persoana cu tare multe fetse shi asta ma face ca cite de cit sa ma incadrez in societatea noastra plina de ura shi invidie...

prin asta sa inteleg k in tine in genere nu se poate de avut incredere? Sad confused
daaa Vasea, nu m-am asteptat la asha ceva de la tine ... cred ca ar trebui sa consulti un psiholog Very Happy da n-o lua in nume rau ! Sad Shocked Shocked
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  adriancik92 Sam Noi 22, 2008 11:19 pm

rococo a scris:Sad Shocked Shocked
editeaza te rog.. nu trebuie chiar asa..oamenii sufera in viatza lor..eu personal am avut incredere in cineva si m-a tradat.. si la moment eram speriata si nu doream sa am incredere in nimeni..dar nu-mi permite firea.. asa sunt eu.. am incredere in toti si al urma eu sufar cel mai tare..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  rococo Sam Noi 22, 2008 11:22 pm

adriancik92 a scris:
rococo a scris:Sad Shocked Shocked
editeaza te rog.. nu trebuie chiar asa..oamenii sufera in viatza lor..eu personal am avut incredere in cineva si m-a tradat.. si la moment eram speriata si nu doream sa am incredere in nimeni..dar nu-mi permite firea.. asa sunt eu.. am incredere in toti si al urma eu sufar cel mai tare..

Editez: Don't worry, be happy !!! Very Happy Very Happy bounce bounce bounce bounce
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  adriancik92 Sam Noi 22, 2008 11:25 pm

rococo a scris:
adriancik92 a scris:
rococo a scris:Sad Shocked Shocked
editeaza te rog.. nu trebuie chiar asa..oamenii sufera in viatza lor..eu personal am avut incredere in cineva si m-a tradat.. si la moment eram speriata si nu doream sa am incredere in nimeni..dar nu-mi permite firea.. asa sunt eu.. am incredere in toti si al urma eu sufar cel mai tare..

Editez: Don't worry, be happy !!! Very Happy Very Happy bounce bounce bounce bounce

ok Wink
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Increderea----Absenta sau Prezenta Empty Re: Increderea----Absenta sau Prezenta

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum