Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Eurovision 2008

+7
Nikutsa
Dima
ingeras
Livika
rococo
max.@
giku87
11 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Eurovision 2008 Empty Eurovision 2008

Mesaj  giku87 Lun Feb 25, 2008 10:36 pm

Evil or Very Mad beeee Djeta BurlaKU Sad( pale rendeer Sleep Suspect Evil or Very Mad Evil or Very Mad confused affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid
NU nu s deakord!!!!! NU trebuia sa participe difel moldova anul acesta cu asa contingent!!!
giku87
giku87
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 37
Location : Lic.N.Iorga/// CFBC///UTM
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  max.@ Lun Feb 25, 2008 11:44 pm

giku87 a scris:Evil or Very Mad beeee Djeta BurlaKU Sad( pale rendeer Sleep Suspect Evil or Very Mad Evil or Very Mad confused affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid
NU nu s deakord!!!!! NU trebuia sa participe difel moldova anul acesta cu asa contingent!!!


daaii strashnika affraid affraid affraid
max.@
max.@
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 132
Varsta : 32
Location : Buicani
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  rococo Lun Feb 25, 2008 11:47 pm

Uau ce reactii!!! Mie mi-a placut Geta Burlacu! Ma rog, poate imi plac alte genuri de muzica, dar oricum,e este ceva cu totul altfel!! La Eurovision ca sa ai succes iti trebuie ceva care sa incanti lumea sa fii total diferit, iar piesa lui Geta Burlacu are calitatile astea! Nici show-ul nu mai e la moda!!!
Parera mea Very Happy
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Livika Mier Feb 27, 2008 10:07 pm

stelistu a scris:Uau ce reactii!!! Mie mi-a placut Geta Burlacu! Ma rog, poate imi plac alte genuri de muzica, dar oricum,e este ceva cu totul altfel!! La Eurovision ca sa ai succes iti trebuie ceva care sa incanti lumea sa fii total diferit, iar piesa lui Geta Burlacu are calitatile astea! Nici show-ul nu mai e la moda!!!
Parera mea Very Happy

Nu shtiu,nu shtiu,din cite editii de Eurovision am urmarit,concursul cintecului european s-a transformat treptat in show.Un argument ar fi Serdiu4ka,care a reprezentat Ukraina,cintecul lol! insa ceea ce a facut pe scena,a fost show,shi asta a plasat-o pe locul 2,sau ma rog,l-a plasat. Very Happy Sau cishtigatorii Finlandei,numai mashtile lor cit faceau acolo.Dar oricum,nu am nimik kontra Getei Burlacu,succes ei!
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  rococo Joi Feb 28, 2008 1:07 am

Finlanda si Serdiuska sunt niste shock-uri Eurovision! Iar socurile sunt doar o modalitate de a invinge aici! Dar de ce nu luam exemplu Serbia de anul trecut???? O piesa ft furmoasa, si asta doar prin interpretare si nu prin show!
Deci, dupa cum sustine Livika, ne ramane sa ne sustinem tara! Doar timpul ne va confirma sau infirma parerile!
SUCCES GETA BURLACU! lol! lol!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Livika Lun Mar 03, 2008 6:23 pm

Mereu au existat contradictii de genu:" Imi pare bine ca participa ala/aia/Se putea mai bine,nu sunt de acord............" dar o data ce a fost ales(a) partcipantul(a) atunci nu ne ramine decit sa o/il sustinem,oricum e Europa,shi nu ar trebui sa ne lasam reprezentantul de unul singur.
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty da eu sunt deacord

Mesaj  ingeras Vin Apr 18, 2008 12:09 am

am askulta cintecul Getei Burlaku si sa va spun sincer chiar mia plakut, nam pritentii la muzikalitatea vocii ei, chiar are sanse, in ceea ce priveste exteriorul ei mai trbuie de dorit, dar in rest e foarte bine cheers
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Hmmm...

Mesaj  Dima Vin Apr 18, 2008 6:52 pm

Cea mai buna varianta ar fi fost Dan Balan, dar e bine shi asha!
Sa-i uram Getei succes!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Nikutsa Sam Mai 10, 2008 10:38 pm

Basketball De fiecare data cind o aud cintind pe Geta imi vine doar o singura intrebare : cine oare i-a dat microfonul ??? affraid affraid affraid affraid Eurovisionul e ceva si daca sincer mai bine nu ar fi atita pirdere de timp si bani nu putini din partea Moldovei ... Cind aud piesa asta si mai ales cind mai vad si reprezentanta imi vine sa pling ... Zdupii si Barbu au mai fost cum au mai fost,dar cu Geta cum si cu Arsenium feat Gordienco nu ne asteapta decit alata catastrofa muzicala affraid
Nikutsa
Nikutsa
Embrion
Embrion

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 34
Location : Riscanovka
Data de inscriere : 05/05/2008

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Livika Dum Mai 11, 2008 5:25 pm

Nu mai e atit de rau cum pare! Utati-va la clasament http://www.eurovision2008.org/who-will-win-eurovision-2008/ ,pe linga piesele celorlalte tari,anoastra cel putin e "ascultabila" .
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  ingeras Dum Mai 11, 2008 5:43 pm

ai nostri orikum sunt bravo, cintecul imi place foarte mult pu prima data sunt deacord cu alegerea si cred ca vom lua un lok de frunte cheers
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  rococo Dum Mai 11, 2008 11:06 pm

D'akord cu ingerașu, piesa Getei e ft frumoasă! Cum adică „cine i-a dat microfonul în gură”.. Cred că e prea radical spus și nu corespunde realității, ia fiți mai optimiști!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Djăta, stai acasa!

Mesaj  Romka Dum Mai 18, 2008 10:10 pm

Eu i-as zice Djătei sa stea acasa sau sa nu ia lucu altora! se dce si ea sa se mai primble prin lume da cu sigurantsa nu sa cistige. O mai scri pe urma si ea in CV-ul ei de "cintareatsa" ca a fost la eurovision, da nu merita.
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Livika Lun Mai 19, 2008 11:11 pm

Maine,20 mai ,va fi semifinala EuroVision 2008 ,unde shi Geta va participa.Vedem maine ce face.......SuCCeS
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  ingeras Mar Mai 20, 2008 3:28 pm

Romka a scris:Eu i-as zice Djătei sa stea acasa sau sa nu ia lucu altora! se dce si ea sa se mai primble prin lume da cu sigurantsa nu sa cistige. O mai scri pe urma si ea in CV-ul ei de "cintareatsa" ca a fost la eurovision, da nu merita.
ce asa negativ reactionati la aceasta citareata? aaaaaaaaa? e destul de buna piesa si ea e draguta , sa se fi dus Dan Balan el lua un lok de la urma sau la mijlok doar din cauza cal stie lumea atit, dar Geta se va descurca , ginditi pozitiv, Very Happy
e super, si totul va fi bine,. daca o sa ee un lok de frunte nu mas supara da chair sa ee loku 10 ca tot mas bukura ca cintecul e bun de tot cheers
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  rococo Mar Mai 20, 2008 4:07 pm

Îi dorim succes Getei azi în concurs!! Sperăm o calificare în finală! Da cred ca da, frații noști de peste hotare își vor face datoria!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  ingeras Mar Mai 20, 2008 4:48 pm

da lasa sa sio faca treaba lor, va fi cel mai funny daca Dima Bilan o sa ieie un lok mai mik ca 2 , cel putin eu am sa ma rid Laughing
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Livika Mar Mai 20, 2008 6:10 pm

ingeras a scris:da lasa sa sio faca treaba lor, va fi cel mai funny daca Dima Bilan o sa ieie un lok mai mik ca 2 , cel putin eu am sa ma rid Laughing

Daaaaaaaaaa lol!
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  rococo Mier Mai 21, 2008 12:13 am

Din păcate, Moldova a rămas acasă după semifinală! Și nu din cauza interpretării Getei Burlacu! M-am convins încă o dată că acest concurs, în mare parte, este o parodie și scena folosită mai degraba de mulți ca sală de circ, cu artificii, coțofene, cu actori designeri, cu interpreți, care au plagiat de-a binelea, (Armenia), niște rockeri dezgustători (No comment)... ! Din păcate nu există juriu, eu mare neajuns, că pot să mă duc și eu acolo și dacă ies în pielea goală, ca mă calific în finală! Dar asta e, totuși este o consolare, România, pe care i-am votat, dar și Rusia, chiar jos pălăria, s-au dus mai departe! Le dorim succes!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  ingeras Mier Mai 21, 2008 11:29 am

pakat ca Moldova a falimentat , sai zicem asa, avea sanse mari, dar daca e cum zici tu, caci sorry dar nam reusit sa vizionez, inseamna ca na fost pe dreptate. Crying or Very sad
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  rococo Mier Mai 21, 2008 3:11 pm

chiar deloc, dar acolo o corectare, plagiat a fost la Grecia! Chiar să te uiți în finală, negativul piesei ca la Timbaland (Give it to me) și stilul de dans, videoclipul, vestimentația - ca la Beyonce! Nicio creativitate! O piesă de amatori! Iar de Finlanda, nici nu mai zic, chiar sunt așa de mulți rockeri pe continentul ăstaaa??
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Livika Mier Mai 21, 2008 3:28 pm

stelistu a scris:chiar deloc, dar acolo o corectare, plagiat a fost la Grecia! Chiar să te uiți în finală, negativul piesei ca la Timbaland (Give it to me) și stilul de dans, videoclipul, vestimentația - ca la Beyonce! Nicio creativitate! O piesă de amatori! Iar de Finlanda, nici nu mai zic, chiar sunt așa de mulți rockeri pe continentul ăstaaa??

Da da , am observat shi eu,Grecia avea piesa plagiata, de odata s-a observat efectele de la piesa Give it to me!
Intr-adevar circ nu concurs,"curcani"(Iceland dak nu gresesc) ,clovni (Bosnia & Hertegovina).......
Piesa noastra era una din cele mai calitative ,pe linga "alegoriile" celorlalti,Andora spre exemplu.....in fine,anu asta eurovisionu se duce de ripa... Crying or Very sad pale
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Nikutsa Mier Mai 21, 2008 11:11 pm

mie Norvegia mi-a placut foarte mult , cred ca are mari sanse de a invinge .
Nikutsa
Nikutsa
Embrion
Embrion

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 34
Location : Riscanovka
Data de inscriere : 05/05/2008

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  dumi Vin Mai 23, 2008 11:10 am

eurovisionul nu are farmecul de alta data, cand muzica era muzica, show-ul era show, iar votarea nu se facea din considerente politice sau de vecinatate

mda, eurovision, scena absurditatilor, unde fiecare incearca sa cheltuie cat mai mult pentru un loc nemeritat

oricum, la moment acest concurs vrea sa dea o impresie de "mare cultura europeana" .... mdea .... nici pe departe nu-i asa!...

PS: reprezentata Moldovei m-a socat cand era sa aterizeze cu nasul de scena de pe patul copilariei ei... hahaha
dumi
dumi
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 36
Location : Chisinau... asem
Data de inscriere : 03/02/2008

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  rococo Vin Mai 23, 2008 10:59 pm

Nu stiu , nu stiu eu da prestația Getei a fost bună! Ca atare organizatorii și artiștii (nu clovnii) au fost șocați când au văzut că Geta nu merge în finală! Organizatorii pt că i-au pregătit Getei o regie superbă, pe scena aia multicolora, erau siguri că Geta va intra in Finală!! Și mai stiți voi oare că Getei i s-au propus niște contracte ft bune din Europa! Muzicienii adevărați au apreciat ft mult piesa ei! Așa că nu avem cu ce să ne fie rușine!
Dar totuși păcat...
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Eurovision 2008 Empty Re: Eurovision 2008

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum