Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

?!?

+7
Trk
Livika
rococo
valyk999
god_father
max.@
Platina
11 participanți

In jos

?!? Empty ?!?

Mesaj  Platina Mar Mar 04, 2008 10:43 pm

Pentru cine dimineaţa te trezeşti?

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  max.@ Mar Mar 04, 2008 11:59 pm

Platina a scris:Pentru cine dimineaţa te trezeşti?
Pentru mine lol! lol! lol!
max.@
max.@
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 132
Varsta : 32
Location : Buicani
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Platina Mier Mar 05, 2008 1:36 am

max.@ a scris:
Platina a scris:Pentru cine dimineaţa te trezeşti?
Pentru mine lol! lol! lol!

Doar pentru tine?!?

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Dimineatza....

Mesaj  god_father Mier Mar 05, 2008 11:21 am

.... In fiecare dimineatza ma trezesc pentru razele de soare care ma trezesc... pentru ami saruta mamica pe frunte si ami cuprinde bătrînul... pentru a zice neatza fratelui meu... si pentru acel moment cind urci treptele alaturi de persoana cunoscuta de ceva timp, dar mergi alaturi de ea... de parca ar fi o necunoscuta...
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Platina Mier Mar 05, 2008 9:14 pm

...deschid ochii pentru cei ce-i iubesc,pentru cei ce vreau să-i iubesc şi pentru cei care vor să mă iubească...de sunt unităţi,nu contează....SUNT şi asta mi-e suficient...

...Sunt dimineţi cu iluzii pierdute...dar mă motivează să le apreciez multiplu pe acele plină de lumină...

...îmi ridic pleoapele cu gîndul cu care le-am coborît....să-l ating pe cel cunoscut de ceva timp,însa cu care exist în lumea reala de parcă mi-ar fi un străin...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  valyk999 Joi Mar 06, 2008 9:51 pm

Este asa o persoana pentru care cu siguranta merita in fiecare zi sa te trezesti! Intelegi?
valyk999
valyk999
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 33
Location : Ciocana
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  rococo Joi Mar 06, 2008 10:38 pm

Cand te trezesti dimineata, de fapt, iti dai seama cum va fi ziua respectiva!!!! Va dau un sfat pentru cine va sculati!!! E FOARTE IMPORTANT!! Primul cand care sa va stea in minte cand va treziti trebuiesa fie pozitiv, optimist si fericit! Asta e cel mai important pentru o zi buna!!!!
Asta e de fapt o LEGE!! Legea atractiei! Cea mai noua si puternica lege din Univers!! Adica daca te gandesti la lucruri bune, vei atrage aceste lucruri! Si invers. Dar va rog, evitati "inversul"!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Platina Vin Mar 07, 2008 11:06 pm

...asa e...Legea Atractiei cu adevarat e una absolut influentabila...insa uneori e mai dificil sa te tii suta la suta de ea...tre' s-o ai permanent in gand...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  rococo Sam Mar 08, 2008 1:02 am

Imi place cand cineva imi impartaseste gandurile, chiar si astea care sunt mai greu de deslusit! Platina,eu am o intrebare, nu cumva ai privit FILMUL "The Secret"??? Este un film despre aceasta lege a atractiei, unde este demonstrat chiar si stiintific ca aceasta lege exista!
Super Filmul!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Platina Sam Mar 08, 2008 3:15 am

stelistu a scris:Imi place cand cineva imi impartaseste gandurile, chiar si astea care sunt mai greu de deslusit! Platina,eu am o intrebare, nu cumva ai privit FILMUL "The Secret"??? Este un film despre aceasta lege a atractiei, unde este demonstrat chiar si stiintific ca aceasta lege exista!
Super Filmul!

Ba da,l-am privit...un baiat ma vedea mereu trista si mi l-a dat cu speranta de a-mi schimba ''atitudinea''...Filmul l-am revazut de cateva ori...prima data m-a influentat enorm,mi-a dat raspunsuri pe care de mult timp le cautam cu subconstientul...totusi mai pun uneori ''replay'' la el,sa persiste accentuat ideea in mine...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Livika Sam Mar 08, 2008 2:39 pm

Filmul da care vorbiti e un documentar?sau e film asa ca toate?
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  rococo Sam Mar 08, 2008 6:46 pm

Te-a schimbat filmul daa? SI pe mine parca ma schimba dar nu atat de tare! Trebuie sa-l vad de mai multe ori!
Dar totusi, unele intamplari de acolo sunt, nu stiu, cel putin extrem de greu de explicat! Si am citit in Internet despre filmul asta! A primitm multe critici, precum ca infulenteaza prea mult oamenii... insa eu cred ca e ok pana la urma!
Pt. Livika: e documentar!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Livika Sam Mar 08, 2008 7:09 pm

Dak vb despre documentar,atunci l-am vizionat shi eu.Insa nu prea sunt de acord cu toate nuantele.Intr-adevar iti faureshti singur propriul Univers,insa p/u a te realiza,pe linga ginduri optimiste trebuie sa actionezi real.Se spune ca Viata nu-ti ofera numic,trebuie tu sa lupti shi sa cishtigi.Gindurile pozitive sunt doar un impuls,ce te ajuta sa realizezi visele (parerea mea).
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Platina Mar Mar 11, 2008 10:24 pm

Livika a scris:Dak vb despre documentar,atunci l-am vizionat shi eu.Insa nu prea sunt de acord cu toate nuantele.Intr-adevar iti faureshti singur propriul Univers,insa p/u a te realiza,pe linga ginduri optimiste trebuie sa actionezi real.Se spune ca Viata nu-ti ofera numic,trebuie tu sa lupti shi sa cishtigi.Gindurile pozitive sunt doar un impuls,ce te ajuta sa realizezi visele (parerea mea).

Să ştii că cu adevărat poţi elimina orice fel de nuanţe ce sunt în disconcordanţă cu ceea ce crezi...
Dacă studiezi filosofie,psihologie şi mai vezi şi filmu,la sigur c-o să înţelegi că puterea pe care-o poate avea un om nu o să se confunde in posibilităţile sale reale...Realitatea poţi să ţi-o faci singur,trebuie doar să ştii cum...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Livika Mier Mar 12, 2008 8:18 pm

Platina a scris:
Livika a scris:Dak vb despre documentar,atunci l-am vizionat shi eu.Insa nu prea sunt de acord cu toate nuantele.Intr-adevar iti faureshti singur propriul Univers,insa p/u a te realiza,pe linga ginduri optimiste trebuie sa actionezi real.Se spune ca Viata nu-ti ofera numic,trebuie tu sa lupti shi sa cishtigi.Gindurile pozitive sunt doar un impuls,ce te ajuta sa realizezi visele (parerea mea).

Să ştii că cu adevărat poţi elimina orice fel de nuanţe ce sunt în disconcordanţă cu ceea ce crezi...
Dacă studiezi filosofie,psihologie şi mai vezi şi filmu,la sigur c-o să înţelegi că puterea pe care-o poate avea un om nu o să se confunde in posibilităţile sale reale...Realitatea poţi să ţi-o faci singur,trebuie doar să ştii cum...

Poate ca cele spuse sunt un adevar,insa eu cred ca totushi numai actionand realizezi ceva,iar aceasta putere de care se vb,acest asa zis "secret" doar intr-un fel ajuta spiritual.Gandurile optimiste sunt mereu binevenite!
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Platina Mier Mar 12, 2008 8:56 pm

Livika a scris:
Platina a scris:
Livika a scris:Dak vb despre documentar,atunci l-am vizionat shi eu.Insa nu prea sunt de acord cu toate nuantele.Intr-adevar iti faureshti singur propriul Univers,insa p/u a te realiza,pe linga ginduri optimiste trebuie sa actionezi real.Se spune ca Viata nu-ti ofera numic,trebuie tu sa lupti shi sa cishtigi.Gindurile pozitive sunt doar un impuls,ce te ajuta sa realizezi visele (parerea mea).

Să ştii că cu adevărat poţi elimina orice fel de nuanţe ce sunt în disconcordanţă cu ceea ce crezi...
Dacă studiezi filosofie,psihologie şi mai vezi şi filmu,la sigur c-o să înţelegi că puterea pe care-o poate avea un om nu o să se confunde in posibilităţile sale reale...Realitatea poţi să ţi-o faci singur,trebuie doar să ştii cum...

Poate ca cele spuse sunt un adevar,insa eu cred ca totushi numai actionand realizezi ceva,iar aceasta putere de care se vb,acest asa zis "secret" doar intr-un fel ajuta spiritual.Gandurile optimiste sunt mereu binevenite!

Fiecare isi are adevarul său...ar fi absurd acum sa contravin gandirii tale...
oricum...fie...si tu,si eu,si el,si ea o sa ne traim viata dupa posibilitati...bafta:)...vreau sa fie bine:)

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

?!? Empty ?!?

Mesaj  Trk Vin Apr 04, 2008 7:41 pm

ma trezesc dimeneata pentru ca stiu ca ma asteapta o zi noua in viata mea care poate sa-mi aduca multa fericire! pentru ca exista in lumea noastra o persoana care tu stii ca ea te iubeste si poate de asteapta pe undeva ........ bounce
Trk
Trk
Pioner
Pioner

masculin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 32
Location : Chisinau City,Undeva pe la Ciocana )
Data de inscriere : 25/03/2008

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Wasea Lun Mai 26, 2008 9:23 pm

Hmmm... ma trezesc dimineatsa cu gindul la ziua care vine... ce imi va aduce?
Oricum primul lucru care il fac este k il urmaresc pe fratsiorul meu dormind... e cea mai scumpa persoana impreuna cu parintsii pentru mine... shi multsumesc Domnului pentru tot ce mi-a dat!
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  ingeras Dum Sept 28, 2008 6:48 pm

nustiu, dar eu in fiecare dimineata ma trezesc cu speranta ca astazi se va intimpla o minune, stiu ca suna cam straniu, dar daca sincer e chiar vesel, pentru cine ma trezesc ?????????....... scratch cred ca pentru parintii mei care spera ca am sa devin inviata asta cineva, pentru fratii mei care ma au ca un exemplu, pentru colegi care nustiu cum sar descurca daca nar striga atunci cind trebuie sa se faca ceva, sa faca shefa cheers , pentru prieteni care ma astepta, poate, sa imi mai auda glumele si sa le mai ridic dispozitia prin energia mea pozitiva, pentru intreaga lumea din care fac parte si eu, si in care sper sami traiesc cu mindriie restul vietii mele I love you
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  adriancik92 Dum Noi 23, 2008 12:35 pm

ma trezesc in fiecare dimineatza pu a mai parcurge inca o zi din intregul labirint care il am in fata-viatza...
ma trezesc pu parintii..rude..toate persoanele pe care le iubesc si ma iubesc...sperand k impreuna putem face lumea mai buna
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Petruccio Dum Noi 23, 2008 1:49 pm

Livika a scris:Dak vb despre documentar,atunci l-am vizionat shi eu.Insa nu prea sunt de acord cu toate nuantele.Intr-adevar iti faureshti singur propriul Univers,insa p/u a te realiza,pe linga ginduri optimiste trebuie sa actionezi real.Se spune ca Viata nu-ti ofera numic,trebuie tu sa lupti shi sa cishtigi.Gindurile pozitive sunt doar un impuls,ce te ajuta sa realizezi visele (parerea mea).
Iata niste cuvinte de aur: There is no God, no universe, no human race, no earthly life, no heaven, no hell. It is all a dream, a grotesque and foolish dream. Nothing exists but you. And you are but a thought --a vagrant thought, a useless thought, a homeless thought, wandering forlorn among the empty eternities!
Mark Twain
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  adriancik92 Dum Noi 23, 2008 2:05 pm

Petruccio a scris:
Livika a scris:Dak vb despre documentar,atunci l-am vizionat shi eu.Insa nu prea sunt de acord cu toate nuantele.Intr-adevar iti faureshti singur propriul Univers,insa p/u a te realiza,pe linga ginduri optimiste trebuie sa actionezi real.Se spune ca Viata nu-ti ofera numic,trebuie tu sa lupti shi sa cishtigi.Gindurile pozitive sunt doar un impuls,ce te ajuta sa realizezi visele (parerea mea).
Iata niste cuvinte de aur: There is no God, no universe, no human race, no earthly life, no heaven, no hell. It is all a dream, a grotesque and foolish dream. Nothing exists but you. And you are but a thought --a vagrant thought, a useless thought, a homeless thought, wandering forlorn among the empty eternities!
Mark Twain

ce filosofie Cool
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

?!? Empty Re: ?!?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum