Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De ce oamenii se schimba?

4 participanți

In jos

De ce oamenii se schimba? Empty De ce oamenii se schimba?

Mesaj  DDD_20 Mar Apr 08, 2008 5:14 pm

De ce astazi suntem un Eu si maine alt Eu? Apoi revenim la Eu-l de ieri si ne pare rau ca nu suntem cel de azi... Ne schimbam in pareri, actiuni, sentimente... De ce? Like a Star @ heaven
DDD_20
DDD_20
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 36
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

De ce oamenii se schimba? Empty Re: De ce oamenii se schimba?

Mesaj  dumi Mar Apr 08, 2008 6:33 pm

DDD_20 a scris:De ce astazi suntem un Eu si maine alt Eu? Apoi revenim la Eu-l de ieri si ne pare rau ca nu suntem cel de azi... Ne schimbam in pareri, actiuni, sentimente... De ce? Like a Star @ heaven

pentru ca nu exista echilibru emotional, asta ceva de genul "sant acel care nu este - umbra m-a parasit..."
dumi
dumi
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 36
Location : Chisinau... asem
Data de inscriere : 03/02/2008

Sus In jos

De ce oamenii se schimba? Empty Re: De ce oamenii se schimba?

Mesaj  valyk999 Mar Apr 08, 2008 7:58 pm

Oamenii se schimbă din cauza mai multor factori. Spre exemplu unii oameni se pot schimba radical din cauza banilor alţii din cauza unui stres sau unui incident! Dar problema de bază e că consecinţele sunt de două tipuri, bune şi mai puţin bune! Cele bune se întîlnesc mai rar în schimb cele mai puţin bune, practic de fiecare dată! Ce să-i faci?! Asta e realitatea! Cool
valyk999
valyk999
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 33
Location : Ciocana
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

De ce oamenii se schimba? Empty Re: De ce oamenii se schimba?

Mesaj  Dima Mar Apr 08, 2008 8:29 pm

DDD_20 a scris:De ce astazi suntem un Eu si maine alt Eu? Apoi revenim la Eu-l de ieri si ne pare rau ca nu suntem cel de azi... Ne schimbam in pareri, actiuni, sentimente... De ce? Like a Star @ heaven

Hmmm... e o tema foarte larga...
Cred eu ca nu numai circumstantele schimba omul, ci shi dorintele, capacitatile, firea omeneasca care vrea sa atinga noi shi noi virfuri.
Pana la urma, personalitatea unui om se bazeaza pe deciziile shi, respeciv, actiunile sale. De aceea, tot noi suntem cei care provocam schimbarile!!!
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

De ce oamenii se schimba? Empty Re: De ce oamenii se schimba?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum