Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Profesoarele tinere - competente oare?

+5
Victoria
Wasea
Romka
Dima
Hinku
9 participanți

In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Hinku Sam Noi 03, 2007 8:40 pm

Profesoarele tinere sunt ele oare competente sau nu ??? Wink
Hinku
Hinku
Embrion
Embrion

masculin
Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 03/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Dima Sam Noi 03, 2007 9:02 pm

Hinku a scris:Profesoarele tinere sunt ele oare competente sau nu ??? Wink
Poate nu in toate, dar crede-ma in unele cazuri sau, mai bine zis, imprejurari... sunt chiar foarte ... competente! Very Happy
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Romka Sam Noi 03, 2007 9:07 pm

Buna intrebare si la tema! Eu f tare atrag atentia la asta si am descoperit un lucru... cel putsin la noi in coledj... toate profele tinere is slabe de caracter, influentsabile, partsial incompetente, cu o singura exceptie: profele tinere de contabilitate! Iaca ele vrubesc realina si lamuresc tat narmalina. Asa ca respect pentru ele. Celorlalte... le urez sa mai study
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Wasea Lun Noi 05, 2007 11:25 pm

Bai, avetsi sh voi oleak de respect fatsa de profele tinerele!!! Cind o sa intratsi la lucru pai sh acei de la conducere o sa se uite kosa la voi k suntetsi nishte niubi care ink n-o intrat in esentsa serviciului!!! mlea shi ma irita demagogia asta!!!!
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Romka Sam Noi 10, 2007 3:15 pm

Wasea a scris:Bai, avetsi sh voi oleak de respect fatsa de profele tinerele!!! K mlea cind o sa intratsi la lucru pai sh acei de la conducere o sa se uite kosa la voi k suntetsi nishte niubi care ink n-o intrat in esentsa serviciului!!! mlea shi ma irita demagogia asta!!!!

care demagogie? intrind la lucru, intri repede in esenta si nu e nevoie de ani pina a intelege cum e corect de lucrat si ce nu trebuie de facut. profele tinere daca n-au experienta, lasa sa mearga sa asiste vreo 2 saptmani la cei mai buni profesori, sa vada cum predau si cum se pregatesc astia de lectii. Pina a avea propria lor metodal de predare, lasa sa-i copie pe cei care au deja o metoda eficienta.
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Parerea mea

Mesaj  Victoria Mar Noi 13, 2007 12:50 am

Eu absolut deloc nu-s contra profesoareleo Tinere, si aici sunt profesori pe adevarat talentati!!!!
Cei drept ca se mai gresesc uneori, dar asta din lipsa de experienta, si apoi, unele profe tinere sunt mai energizante decit alti profi, cu experienta!
Victoria
Victoria
Tricky-Vicky

feminin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 33
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Slavuttici Vin Noi 16, 2007 8:47 pm

imi place tare cind facem cu studentele .. Very Happy sansa buna sa prinim note mari...
Slavuttici
Slavuttici
Bebe
Bebe

masculin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 33
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Dima Sam Noi 17, 2007 12:20 am

Vica, sunt de acord cu tine ca uneori profii tineri sunt foarte bravo!!!! cheers Sa fie totzi la fel!!!!


Ultima editare efectuata de catre in Dum Noi 25, 2007 1:22 pm, editata de 1 ori
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Wasea Sam Noi 17, 2007 6:56 pm

Victoria a scris:Eu absolut deloc nu-s contra profesoareleo Tinere, si aici sunt profesori pe adevarat talentati!!!!
Cei drept ca se mai gresesc uneori, dar asta din lipsa de experienta, si apoi, unele profe tinere sunt mai energizante decit alti profi, cu experienta!

YEAH!!! profii tineri de cele mai multe ori shtiu padhodul corect spre creierii studentsilor shi shtiu cum sa-i atraga spre cunoashterea materiei pe care o preda!
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Platina Dum Noi 18, 2007 12:52 am

Intr-un final totusi atributivul de ''tinar'' nu-si are locul...A fi un profesor competent este posibil indiferent de virsta.Tre' doar ca sa fie prezent talentul si dorinta de a profesa in domeniu'.Totusi desigur ca experienta este o calitate incomparabila.Dar fiecare parte-si gaseste farmecul....Oricu' cert e ca profesori abili si capabili sunt foarte si foarte putini....(Am o gindire mult prea complexa vis-a-vis de asta si n-are sens s-o expun,ar fi de un volum ce v-ar adormi:) ).....

nus,tot ce-mi doresc e sa am profesori buni,nu unii care sa ma irite si sa ma streseze la tot pasul cu ignoranta si timpenie.....am la activ multe cazuri din astea:(....

eh,in fine.....bafta tuturor:)

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Wasea Dum Noi 18, 2007 12:57 am

Cele mai principale calitatsi pe care un prof bun trebuie sa le aiba astea-s: sa shtie bine materia pe care o preda shi sa iubeasca copiii, am o prietena care e profesoare shi ma uit la ea park la un copil... cinstit sa va spun! ea nu shtiu cum se transforma intr-o persoana care shtie ce vrea si-l intselege pe copilul dat... o respect foarte mult pentru asta!
asha k dragi colegi nu criticatsi prea dur profii voshtri...
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Competenta?

Mesaj  god_father Sam Noi 24, 2007 3:10 pm

Depinde de fiecare, insa cu parere de rau la noi in colegiul nu sunt prea competente, ma rog cand scriu la tabla te mai relaxez un pic si admiri frumoasa priveliste... Evil or Very Mad
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  rococo Mier Ian 30, 2008 12:03 am

Eu de exemplu am facut nu demult primele lectii cu domnisoara Coval -de macroeconomie. Very Happy Mi-a placut mult! Atmosfera e relaxanta, la lectii poti cu adevarat sa afli lucruri noi despre noul obiect! Iar la modul de predare chiar n-am obiectii! Ne explica profesoara normal!! Desigur, mai gresesc si ei, dar nu uitati ca sunt la inceput de cariera!!! Asa nu cred ca se pune intrebarea de competenta!!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Profesoarele tinere - competente oare? Empty Re: Profesoarele tinere - competente oare?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum