Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

+3
adriancik92
Wasea
ingeras
7 participanți

In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  ingeras Dum Ian 11, 2009 1:27 am

cea mai grea intrebare cind e vorba de kilograme in plus Very Happy
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  Wasea Dum Ian 11, 2009 1:39 am

De acea neagră mi se pare că nu te îngraşi. Dar dacă sincer nu prea m-am interesat de asta căci nu sunt iubitor de dulce!
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  adriancik92 Dum Ian 11, 2009 12:10 pm

ingeras a scris:cea mai grea intrebare cind e vorba de kilograme in plus Very Happy

evident ca daa o sa mananci cate 3-5 tablete de ciocolata pe zi si nu o sa arzi caloriile o sa te ingrasi ...
desi in urma unei astfel de "mese" de ciocolata nu va fi afectata doar infatisarea..ci si fikatul..pancreasul...si de ce nu chiar dintii

asa k people consumati ciokolata cu norma Very Happy

PS: doza zilnica recomandata si necesara pentru glucoza e 2-4 patratele de ciocolata(cum ar fi patratelele in Korona)
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty jgfic

Mesaj  god_father Dum Ian 11, 2009 2:10 pm

mosneagu dulce nu maninka Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  adriancik92 Dum Ian 11, 2009 6:37 pm

god_father a scris:mosneagu dulce nu maninka Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


dar tu eşti Moşneag? Very Happy Very Happy Very Happy
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  Petruccio Lun Ian 12, 2009 12:24 am

După câte ştiu, ciocolata neagră te ajută să slăbeşti. Duca Maria (profesoara de fizică) ne-a spus odată asta că ea mănâncă în fiecare zi astfel de ciocolată ca să slăbească. Rezultatul se vede imediat, nu-i aşa? Very Happy santa
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  Platina Lun Ian 12, 2009 1:06 am

Aoleu ce subiect,forumul ăsta degradează ...
Ar trebui să se știe că nici un fel de mîncare nu îngrașă...nu contează ce mănînci,ci CÎT mănînci...o persoană are nevoie zilnic de circa 2000 kcal(diferă după sex,vîrstă,greutate), 100 g ciocolată are pînă la 600...poți să mănînci și 300 de grame pe zi doar cioco și nu te vei îngrășa...
Acum problema e în ce conține ciocolata...singura benefică e cea cu peste 70 procente cacao...celelate nu au nimic bun în ele,ci doar zahăr cît cuprinde...
Ciocolata nu ajută să slăbești,văd că profesoara aia de care zicea Petru strălucește de inteligență...slăbește alimentația sănătoasă,sportul și un mod de viață corect,fără alcool și țigări.

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  ingeras Lun Ian 12, 2009 7:13 pm

Platina a scris:Aoleu ce subiect,forumul ăsta degradează ...
Ar trebui să se știe că nici un fel de mîncare nu îngrașă...nu contează ce mănînci,ci CÎT mănînci...o persoană are nevoie zilnic de circa 2000 kcal(diferă după sex,vîrstă,greutate), 100 g ciocolată are pînă la 600...poți să mănînci și 300 de grame pe zi doar cioco și nu te vei îngrășa...
Acum problema e în ce conține ciocolata...singura benefică e cea cu peste 70 procente cacao...celelate nu au nimic bun în ele,ci doar zahăr cît cuprinde...
Ciocolata nu ajută să slăbești,văd că profesoara aia de care zicea Petru strălucește de inteligență...slăbește alimentația sănătoasă,sportul și un mod de viață corect,fără alcool și țigări.
care e problema in subiect nu inteleg, e un sobiect normal , general, si este o intrebare pe care multe domnisoare sio pun, si nici intrun caz nu duce la degradarea forumului. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  Platina Lun Ian 12, 2009 9:49 pm

ingeras a scris:
care e problema in subiect nu inteleg, e un sobiect normal , general, si este o intrebare pe care multe domnisoare sio pun, si nici intrun caz nu duce la degradarea forumului. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
E o întrebare pe cît se poate de stupidă.Dacă te interesează ceva dă un search pe google,citește într/o carte...și în plus,nu e evident că ceva mîncat în exces duce la îngrășat?...depinde de metabolism,chestii elementare pe care le-am învățat la biologie prin a 8-a...
Nu vreau să par rea---dar întrebarea e prostuță rău...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  ingeras Lun Ian 12, 2009 9:59 pm

Platina a scris:
ingeras a scris:
care e problema in subiect nu inteleg, e un sobiect normal , general, si este o intrebare pe care multe domnisoare sio pun, si nici intrun caz nu duce la degradarea forumului. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
E o întrebare pe cît se poate de stupidă.Dacă te interesează ceva dă un search pe google,citește într/o carte...și în plus,nu e evident că ceva mîncat în exces duce la îngrășat?...depinde de metabolism,chestii elementare pe care le-am învățat la biologie prin a 8-a...
Nu vreau să par rea---dar întrebarea e prostuță rău...

nu am facut acest subiect din motiv ca ma ingras sauceva de genu, slava Domnului, doar am intrebat sa vad propria parere a oamenilor , adika nu am nevoie de o explicatei de pe google sau mai stiu eu de unde, da pur si simplu parere.

p.s. nu pari de lok rea, Laughing
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  Platina Mar Ian 13, 2009 12:20 am

ingeras a scris:
nu am facut acest subiect din motiv ca ma ingras sauceva de genu, slava Domnului, doar am intrebat sa vad propria parere a oamenilor , adika nu am nevoie de o explicatei de pe google sau mai stiu eu de unde, da pur si simplu parere.

p.s. nu pari de lok rea, Laughing
Realizezi ce ai spus? ...cum poate cineva a se expune pe marginea unui lucru concret ?!?!?!
următorul mesaj va fi : e posibil ca 2 + 2 să facă 4 ?

Înțelege,aspectele exacte se lasă acolo unde sunt și nu suntem noi mari oameni să dezbatem un lucru cert...e cretină situația și total lipsită de sens...
Nu sunt agresivă,doar îți zic ceva constructiv: gîndește de două ori data viitoare...

baftă Very Happy

P.S....NU mai deschideți subiecte atît de retardate...god father cu zeama lui,ingeras cu ciocolata....ai ia iai... Rolling Eyes

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  god_father Mar Ian 13, 2009 2:20 pm

Platina a scris:
ingeras a scris:
nu am facut acest subiect din motiv ca ma ingras sauceva de genu, slava Domnului, doar am intrebat sa vad propria parere a oamenilor , adika nu am nevoie de o explicatei de pe google sau mai stiu eu de unde, da pur si simplu parere.

p.s. nu pari de lok rea, Laughing
Realizezi ce ai spus? ...cum poate cineva a se expune pe marginea unui lucru concret ?!?!?!
următorul mesaj va fi : e posibil ca 2 + 2 să facă 4 ?

Înțelege,aspectele exacte se lasă acolo unde sunt și nu suntem noi mari oameni să dezbatem un lucru cert...e cretină situația și total lipsită de sens...
Nu sunt agresivă,doar îți zic ceva constructiv: gîndește de două ori data viitoare...

baftă Very Happy

P.S....NU mai deschideți subiecte atît de retardate...god father cu zeama lui,ingeras cu ciocolata....ai ia iai... Rolling Eyes


iara tu incepi Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad daka nuti place subiectu de ce ai scris la el?? Smile

P.S. tias zice k daka krezi k e degradat forumul nu ai de ce sa stai pe el...doar k stiu k fara tine numi va fi interesant Smile Smile Embarassed
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  god_father Mar Ian 13, 2009 2:22 pm

un mesaj celor care doresc sa pape ciokolata...minkati fara nici o problema...k ai sa ai ku un kg in plus sau in minus vei fi acelasi om...asa k nu va refuzati nimic.. Very Happy Very Happy Very Happy personal eu maninc si kite trei ciokolate pe zi si mie indiferent k ma ingras sau slabesc Very Happy Very Happy
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  adriancik92 Mar Ian 13, 2009 2:34 pm

god_father a scris:un mesaj celor care doresc sa pape ciokolata...minkati fara nici o problema...k ai sa ai ku un kg in plus sau in minus vei fi acelasi om...asa k nu va refuzati nimic.. Very Happy Very Happy Very Happy personal eu maninc si kite trei ciokolate pe zi si mie indiferent k ma ingras sau slabesc Very Happy Very Happy

nu cred k mananci 3 ciocolate pe zi Razz

PS: dar in privinta aspectului fizic e mai putin important.. doar k de pe urma ciocolatei au de suferit si alte organe interne Razz
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  god_father Mar Ian 13, 2009 3:43 pm

adriancik92 a scris:
god_father a scris:un mesaj celor care doresc sa pape ciokolata...minkati fara nici o problema...k ai sa ai ku un kg in plus sau in minus vei fi acelasi om...asa k nu va refuzati nimic.. Very Happy Very Happy Very Happy personal eu maninc si kite trei ciokolate pe zi si mie indiferent k ma ingras sau slabesc Very Happy Very Happy

nu cred k mananci 3 ciocolate pe zi Razz

PS: dar in privinta aspectului fizic e mai putin important.. doar k de pe urma ciocolatei au de suferit si alte organe interne Razz

de ce nu ma crezi?uneori kiar manink...ei si ce daka sufera...stie e pakat sa mori sanatos Very Happy Very Happy
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  Petruccio Mier Ian 14, 2009 12:09 am

Declarăm război ficatului. Very Happy
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  adriancik92 Mier Ian 14, 2009 8:31 pm

Twisted Evil da..da... Twisted Evil Twisted Evil
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  rococo Mier Ian 14, 2009 8:50 pm

imi place ciocolata ! Mai ales cea de lapte! Si nu coonteaza daca ma ingras !! Oricum nu ma ingras ! Pot sa mananc toata ciocolata din lume si tot nu o sa ma ingras ! ar fi nine sa imi dati sfaturi cum sa ma ingras ! V-as fi ft recunoscator !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  Petruccio Mier Ian 14, 2009 9:19 pm

Câte kg ai?
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  rococo Mier Ian 14, 2009 10:39 pm

Petruccio a scris:Câte kg ai?
Vreo 70 kg ! Da am h=1.81 parca... da merge si asha cred ! Nu mai sunt eu atat de slab !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  adriancik92 Joi Ian 15, 2009 12:22 pm

rococo a scris:imi place ciocolata ! Mai ales cea de lapte! Si nu coonteaza daca ma ingras !! Oricum nu ma ingras ! Pot sa mananc toata ciocolata din lume si tot nu o sa ma ingras ! ar fi nine sa imi dati sfaturi cum sa ma ingras ! V-as fi ft recunoscator !

bucurate ca ai un metabolism foarte bun Wink

PS: poate cand o sa te casatoreshti o sa mai pui ceva pe tine Very Happy lol!
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi? Empty Re: e posibil ca de la ciocolata sa te ingrasi?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum