Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Deplasarea spre Colegiu

+4
Romka
Livika
ingeras
Mishuutk@
8 participanți

In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Deplasarea spre Colegiu

Mesaj  Mishuutk@ Mar Noi 20, 2007 1:37 am

Am o placere nespus de mare cind urc dimineata in trolebuz sau in rutiera Evil or Very Mad . In sens de comoditate sincer nu prea fac diferenta . Diferenta este in aceea ca cu rutiera ajungi mai repede , eu cred ca este mai mult de folos pentru cardiaci si bolnavi in general si sigur pentru acei care se grabesc. O alta diferenta ar fi taxa. Cu transportul nostru public risti sa nu prea ajungi la Colegiu Evil or Very Mad . Imi pare nespus de rau ca spun aceste fraze , dar ce sa-i faci aceasta e Moldova
Mishuutk@
Mishuutk@
Embrion
Embrion

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 35
Location : Ciokana
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Re: Deplasarea spre Colegiu

Mesaj  ingeras Mar Noi 20, 2007 7:33 pm

Mishuutk@ a scris:Am o placere nespus de mare cind urc dimineata in trolebuz sau in rutiera Evil or Very Mad . In sens de comoditate sincer nu prea fac diferenta . Diferenta este in aceea ca cu rutiera ajungi mai repede , eu cred ca este mai mult de folos pentru cardiaci si bolnavi in general si sigur pentru acei care se grabesc. O alta diferenta ar fi taxa. Cu transportul nostru public risti sa nu prea ajungi la Colegiu Evil or Very Mad . Imi pare nespus de rau ca spun aceste fraze , dar ce sa-i faci aceasta e Moldova
, of Doamne, ku rutiera ajungi mai repede dar poti sa ajungi intrun hal ca mai bine intirzii si mergi frumos cu troleul, am avut okazia sa merg de mai multe ori cu rutiera Laughing dar de fiecare data miam spus ca nu voi mai merge cu ea, deoarece ma simteam ca o jukarie ambalata frumos intro cutie de fier din care imi parea ka nu voi mai iesi nici o data, eu pledez pentru TROLEU, Wink
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Re: Deplasarea spre Colegiu

Mesaj  Livika Mar Noi 20, 2007 9:20 pm

Da,deplasarea spre colegiu lasa de dorit...Dimineata ora de virf cind toti pleaca care la school care la serviciu,dupa ore,acelash lucru...Daca ar fi sa aleg rutiera sau troleul,atunci ash alege sigur troleul,insa parintii imi mai zic:"Mai este o metoda de deplasare posibila.........Mersul pe jos,plimbare de dimineata Smile
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Re: Deplasarea spre Colegiu

Mesaj  Romka Mar Noi 20, 2007 9:26 pm

Mie-mi merge insa! Traiesc aproape si in 10 minute sunt la colegiu. Merg zilnic pe jos prin parcul de pe Miron Costin. E tare super, mai ales in diminetsile cu soare.
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Re: Deplasarea spre Colegiu

Mesaj  lencik_misterioasa Mar Noi 20, 2007 9:27 pm

Romka a scris:Mie-mi merge insa! Traiesc aproape si in 10 minute sunt la colegiu. Merg zilnic pe jos prin parcul de pe Miron Costin. E tare super, mai ales in diminetsile cu soare.
waw...de ce nu am eu norokul asat?? Crying or Very sad
lencik_misterioasa
lencik_misterioasa
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 32
Location : Chisinau-Ciokana
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Re: Deplasarea spre Colegiu

Mesaj  rococo Mar Noi 20, 2007 10:57 pm

Eu de exemplu as veni cu BMW-ul... Laughing! Dar intre Troleibuz si Rutiera? Desigur prima varianta! Stiti cum se spune: eu sunt "rutierofob" le urasc. De fiecare data cand cobor dintr-o rutiera imi sa vomit!!!! Parca ma simt in bagajul unei masini! Evil or Very Mad
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Hmmm

Mesaj  Dima Mar Noi 20, 2007 10:58 pm

Oameni, nu va suparatzi, dar nu e corect spus sa ma deplasez cu troleul, din simplul motiv ca troleul este acea tija metalica prin care se transmite curentul electric spre troleibuz!
Deci, corect ar fi sa ne exprimam: ma deplasez cu troleibuzul. Razz Razz Razz
lol!
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Re: Deplasarea spre Colegiu

Mesaj  Romka Vin Noi 23, 2007 8:11 pm

Dima a scris:Oameni, nu va suparatzi, dar nu e corect spus sa ma deplasez cu troleul
bine, daca nu cu troleul, atunci cu "s@rayu"! si cititi-l cu accent!
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty deplasarea

Mesaj  god_father Joi Feb 07, 2008 12:19 am

Da pe mine azi in drum spre colegiu ma calcat o baba batrina si urita Very Happy Very Happy
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Deplasarea spre Colegiu Empty Re: Deplasarea spre Colegiu

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum