Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

+12
Trk
Brat Krolik
dumi
DDD_20
rococo
lencik_misterioasa
Dima
N_exe
n_p
Slavuttici
Wasea
Romka
16 participanți

In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Romka Sam Noi 03, 2007 10:59 am

Alegerile se apropie furtunos. Cu cine votam sau cu cine nu votam? Cine ne place cine nu?
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Wasea Lun Noi 05, 2007 11:06 pm

HZ!!! fiecare cu al lui!
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Slavuttici Vin Noi 16, 2007 8:27 pm

deamu comunistii isi pierd din influenta .. dar e interesant o sa piarda destul ca sa nu mai fie in majoritate???
Slavuttici
Slavuttici
Bebe
Bebe

masculin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 33
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty opa

Mesaj  n_p Sam Noi 17, 2007 8:58 pm

ar trebui eu mai mult sa-mi dau interesul despre ceea ce se petrece in MOLDOVA k pe viitor sa shtiu k votul meu sa aduka folos tsarii NOASTRE cheers
n_p
n_p
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 93
Location : Transnistriya
Data de inscriere : 10/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  N_exe Vin Noi 23, 2007 11:16 pm

n_p a scris:ar trebui eu mai mult sa-mi dau interesul despre ceea ce se petrece in MOLDOVA k pe viitor sa shtiu k votul meu sa aduka folos tsarii NOASTRE cheers


Sper si eu da dupa conceptiile de la patriotism si limba............... Crying or Very sad


In nici un caz "Patria-rodina" Smile
N_exe
N_exe
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 34
Location : Posta Veke
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  n_p Vin Noi 23, 2007 11:57 pm

N_exe a scris:
n_p a scris:ar trebui eu mai mult sa-mi dau interesul despre ceea ce se petrece in MOLDOVA k pe viitor sa shtiu k votul meu sa aduka folos tsarii NOASTRE cheers


Sper si eu da dupa conceptiile de la patriotism si limba............... Crying or Very sad


In nici un caz "Patria-rodina" Smile

aga asta precis..........cred k vom merge impreuna la alegeri ce zici? Question
n_p
n_p
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 93
Location : Transnistriya
Data de inscriere : 10/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  N_exe Sam Noi 24, 2007 12:24 am

n_p a scris:
N_exe a scris:
n_p a scris:ar trebui eu mai mult sa-mi dau interesul despre ceea ce se petrece in MOLDOVA k pe viitor sa shtiu k votul meu sa aduka folos tsarii NOASTRE cheers


Sper si eu da dupa conceptiile de la patriotism si limba............... Crying or Very sad


In nici un caz "Patria-rodina" Smile

aga asta precis..........cred k vom merge impreuna la alegeri ce zici? Question

Depinde cu cine o s votezi Very Happy
N_exe
N_exe
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 34
Location : Posta Veke
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  n_p Sam Noi 24, 2007 12:30 am

N_exe a scris:
n_p a scris:
N_exe a scris:
n_p a scris:ar trebui eu mai mult sa-mi dau interesul despre ceea ce se petrece in MOLDOVA k pe viitor sa shtiu k votul meu sa aduka folos tsarii NOASTRE cheers


Sper si eu da dupa conceptiile de la patriotism si limba............... Crying or Very sad


In nici un caz "Patria-rodina" Smile

aga asta precis..........cred k vom merge impreuna la alegeri ce zici? Question

Depinde cu cine o s votezi Very Happy
pai am spoos ku tine shi p-u partidul tau tongue
n_p
n_p
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 93
Location : Transnistriya
Data de inscriere : 10/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Dima Vin Noi 30, 2007 12:48 am

Ce parere avetzi despre noul Partid al lui Filat???
Se numeshte PLDM - Partidul Liberal Democrat din Moldova.
Se spune ca va fi un partid cu viziuni moderniste, tinere shi, daq nu greshesc, europene. Exclamation
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  lencik_misterioasa Vin Noi 30, 2007 12:51 am

Dima a scris:Ce parere avetzi despre noul Partid al lui Filat???
Se numeshte PLDM - Partidul Liberal Democrat din Moldova.
Se spune ca va fi un partid cu viziuni moderniste, tinere shi, daq nu greshesc, europene. Exclamation
u no sa votez pentru nimeni..... Crying or Very sad
lencik_misterioasa
lencik_misterioasa
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 32
Location : Chisinau-Ciokana
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Dima Vin Noi 30, 2007 12:58 am

lencik_misterioasa a scris:
Dima a scris:Ce parere avetzi despre noul Partid al lui Filat???
Se numeshte PLDM - Partidul Liberal Democrat din Moldova.
Se spune ca va fi un partid cu viziuni moderniste, tinere shi, daq nu greshesc, europene. Exclamation
u no sa votez pentru nimeni..... Crying or Very sad

Las ca totul e inainte... cel putzin daqa noi nu reushim acum sa facem multe... atunci peste vreo citziva ani, cu ajutorul vostru, vom aduce Moldova in topul micilor tari cu NUME MARE!

Asha k nu dispera - totul e inainte!!!
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  rococo Joi Ian 03, 2008 5:51 pm

Eu inca nu m-am decis pana la urma cu cine o sa votez, ca e cam devreme, insa in capul meu stau acum 3 variante:
1) AMN-deoarece chiar daca este o formatiune veche, are experienta si pe deasupra am incredere in Urecheanu;
2) Ar mai di PL-ul lui Chirtoaca, insa oricum nu sunt prea sigur, o sa vedem cine o sa candideze din partea lor;
3) si cred ca o varianta de rezerva e PLDM, parca are perspectiva...
Insa de un lucru sunt sigur!! Comunistii o sa zboare nenorocitii de la putere!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  DDD_20 Sam Ian 05, 2008 1:08 pm

Evident nu comuniştii, şi nu Chirtoacă...
De Chirtoacă sunt profund dezamagită... Preocupările lui esenţiale sunt aducerea în posturi ai membrilor partidului său... Dar să fie cei mai buni profesionişti la el în partid? Şi chestia cu consiliul şi zarva cu Ghimpu (unchiul lui Chirtoacă) le-a cam ştirbit din imagine... Au fost încălcate concomitent unele drepturi fundamentale ale omului (paradoxal lucru: primarul a studiat dreptul, la Sorbona)... Nu vreau să intru în alte detalii..., dar cred că Chirtoacă nu are personalitate politică... înkă... : este prea mult influenţat de unchiul său...
De comunişti sunt no comment... Evident că trebuie să dispară... o dată cu mentalitatea întârziată de contemporaneitate...
Cât despre partidul lui Filat... Să ştiţi că am o părere pozitivă... Este un om care a dobândit multe în viaţa lui...
Eu chiar am vrut să mă înscriu ca membru de partid... Dar viitoarea meserie nu îmi permite asta... Voi însă aţi putea să o faceţi... Eu ştiu, dacă vă tentează politica... Cu toate că (probabil v-aţi dat seama demult)politika este cel mai murdar domeniu al societăţii, mai ales in Moldova.
DDD_20
DDD_20
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 36
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Dima Sam Ian 05, 2008 6:09 pm

Poate politica shi e murdara, dar oricum daca nu noi, atunci nimeni nu va face nimic bun pentru tzara asta!
Lume, va indemn sa venitzi la votare, nu lasatzi altzii sa va decida viitorul, ca e timpul sa ieshim in lume!!!
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty moldova

Mesaj  dumi Vin Mar 14, 2008 1:14 pm

Dima a scris:Poate politica shi e murdara, dar oricum daca nu noi, atunci nimeni nu va face nimic bun pentru tzara asta!
Lume, va indemn sa venitzi la votare, nu lasatzi altzii sa va decida viitorul, ca e timpul sa ieshim in lume!!!

deja suntem iesiti in lume, inca pe primele locuri la nivelul saraciei (in europa), la nivelul remitentelor trimise de emigranti in tara (in lume) si asa mai departe
nu vreau sa dau un ton negativist, dar oricum tara noastra nu are perspective de lunga durata, daca nu se va integra intr-o structura economica, precum ue si va ramane "neutra" (prostii ale presedintelui folosite doar in discursuri la betie)

oricum moldova e o tara de "vis", te razi pana nu mai poti de atata prostie omeneasca ce poate incapea in cativa demnitari ce "conduc" tara
dumi
dumi
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 36
Location : Chisinau... asem
Data de inscriere : 03/02/2008

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Brat Krolik Joi Apr 24, 2008 3:59 pm

lencik_misterioasa a scris:
Dima a scris:Ce parere avetzi despre noul Partid al lui Filat???
Se numeshte PLDM - Partidul Liberal Democrat din Moldova.
Se spune ca va fi un partid cu viziuni moderniste, tinere shi, daq nu greshesc, europene. Exclamation
u no sa votez pentru nimeni..... Crying or Very sad
E si normal pentru ca nu ai nici virsta. Ti-am mai spus : APUCATE de CARTE!!!
Brat Krolik
Brat Krolik
Bebe
Bebe

masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 35
Location : Codrii Moldovei
Data de inscriere : 18/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Trk Joi Apr 24, 2008 5:58 pm

votati ....... dupa gindurile voastre Smile
Trk
Trk
Pioner
Pioner

masculin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 32
Location : Chisinau City,Undeva pe la Ciocana )
Data de inscriere : 25/03/2008

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Platina Vin Noi 21, 2008 2:40 am

DDD_20 a scris:
Cât despre partidul lui Filat... Să ştiţi că am o părere pozitivă... Este un om care a dobândit multe în viaţa lui...
Eu chiar am vrut să mă înscriu ca membru de partid...
Aoleu,şi ştii cum le-a ''dobîndit''?... silent silent silent Shocked

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Shmitt Vin Noi 21, 2008 1:02 pm

Votul oricum e confidential in sinea lui. Asha ca fiecare voteaza dupa cum crede el de cuviintza, principalul e sa VOTEZE shi sa nu zica ca altzi compatriotzi pe care i-am mai auzit: "ca ce mare lucru, ce conteaza votul meu".
Referitor la Filat de acord cu Platina shi ash vrea sa aud o replica din partea DDD-20 daca sustzinerea acestui partid este intr-adevar argumentata din ceva fapte reale.
Dupe propria experientza nu mai pot fi ushor influentzat de cei care vor sa ajunga la guvernare. Exemplul real fiind Roshca, care dupa cum shtitzi bine s-a dovedit a fi in cele din urma o curva cu mai multe fetze. Shi cate ore pierdute din viatza pe la diferite mitinguri ca pana la urma sa ma simt ca o unealta manipulata impreuna cu altzi prieteni de ai mei. Bine zicea Lapushneanu: "Proshti, dar multzi" shi uite ca "domnul" Roshca a profitat shi o face shi in continuare. Sa vedem ce surprize o sa mai gateasca acest "domn" spre campania electorala.
Sper ca totushi totzi cei ce au depashit majoratul sa se prezinte la sectziile de votare shi sa se gandeasca la aceea ca ei sunt cei care contribuie la viitorul tzarii Wink

_______________
Posted by: Absolvent CFBC

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Platina Vin Noi 21, 2008 6:41 pm

Platina a scris:
DDD_20 a scris:
Cât despre partidul lui Filat... Să ştiţi că am o părere pozitivă... Este un om care a dobândit multe în viaţa lui...
Eu chiar am vrut să mă înscriu ca membru de partid...
Aoleu,şi ştii cum le-a ''dobîndit''?... silent silent silent Shocked
Lăsînd ironia,chestia e că ştiu cum şi-a dobîndit D-l Filat poziţia,pardon--banii şi m-a umplut rîsul cînd am văzut cum cineva îl idolatrizează...Nu-l judec,căci nu-mi atribui funcţii străine dar cel puţin e ridicol a face contrabandă de sute de mii de dolari,iar apoi a o da în etica politologică...
Voi încă mai credeţi în intenţii bune şi planuri geniale de viitor ce au să ridice statul nostru la nu'ş ce nivel impresionabil?...Chill out,politicienii au scopuri strict personale!


Ultima editare efectuata de catre Platina in Vin Noi 21, 2008 9:13 pm, editata de 1 ori

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  rococo Vin Noi 21, 2008 7:22 pm

Sa votezi cu Rosca e mai prostesc decat sa votezi cu Voronin ! Voronin macar e comunist membrude partid, toti stiu ca e un nemernic, dar Rosca ... Doamne ...ce parazit... ce tradator! in fine, nu doar asta e problema, daca ne uitam la activitatea acestui partid, intelegem rostul acestuia ! Carti prostesti publicat cu Filat si Urecheanu, acuzatii prostesti la adresa PRO TV etc. Dar ultima m-am bulversta si m-a facut sa rad pana la lacrimi Smile) cica ei acuza protv ca radiatia din jurul sediului lor este prea mare si ca frunzele cad mai repede !! Smile)))) Asta e buna ! Si inca te mai gandesti ca asha ceva se discuta in Parlament !! Incredibil ce deputati avem si noi...ce partid (PPCD)... ce oameni bolnavi...
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  adriancik92 Vin Noi 21, 2008 9:32 pm

rococo a scris:Sa votezi cu Rosca e mai prostesc decat sa votezi cu Voronin ! Voronin macar e comunist membrude partid, toti stiu ca e un nemernic, dar Rosca ... Doamne ...ce parazit... ce tradator! in fine, nu doar asta e problema, daca ne uitam la activitatea acestui partid, intelegem rostul acestuia ! Carti prostesti publicat cu Filat si Urecheanu, acuzatii prostesti la adresa PRO TV etc. Dar ultima m-am bulversta si m-a facut sa rad pana la lacrimi Smile) cica ei acuza protv ca radiatia din jurul sediului lor este prea mare si ca frunzele cad mai repede !! Smile)))) Asta e buna ! Si inca te mai gandesti ca asha ceva se discuta in Parlament !! Incredibil ce deputati avem si noi...ce partid (PPCD)... ce oameni bolnavi...

in genere situatia politica de la noi din tara e una devastatoare..groaznica si proasta..

in plus ma irita la culme sa vad cum comunistii ii fac rai pe toti inainte de alegeri acuzandui de diferite lucruri..scriindule dosare penale etc.. chiar imi pare rau k tara degradeaza din cauza unei conducere proste.. Crying or Very sad
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Petruccio Sam Noi 22, 2008 8:12 pm

dumi a scris:
Dima a scris:Poate politica shi e murdara, dar oricum daca nu noi, atunci nimeni nu va face nimic bun pentru tzara asta!
Lume, va indemn sa venitzi la votare, nu lasatzi altzii sa va decida viitorul, ca e timpul sa ieshim in lume!!!

deja suntem iesiti in lume, inca pe primele locuri la nivelul saraciei (in europa), la nivelul remitentelor trimise de emigranti in tara (in lume) si asa mai departe
nu vreau sa dau un ton negativist, dar oricum tara noastra nu are perspective de lunga durata, daca nu se va integra intr-o structura economica, precum ue si va ramane "neutra" (prostii ale presedintelui folosite doar in discursuri la betie)

oricum moldova e o tara de "vis", te razi pana nu mai poti de atata prostie omeneasca ce poate incapea in cativa demnitari ce "conduc" tara
Moldova, tara saraca? Ai vazut ce automobile avem noi? Ce restaurante? Mobile si tehnica de ultima ora. Consider ca Moldova nu e o tara saraca in sensul adevarat al cuvantului, ci e saraca moral. Mentalitate de cel mai jos nivel.
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  rococo Sam Noi 22, 2008 10:32 pm

lencik_misterioasa a scris:
Dima a scris:Ce parere avetzi despre noul Partid al lui Filat???
Se numeshte PLDM - Partidul Liberal Democrat din Moldova.
Se spune ca va fi un partid cu viziuni moderniste, tinere shi, daq nu greshesc, europene. Exclamation
u no sa votez pentru nimeni..... Crying or Very sad

Lencik, eu cred ca tre sa-ti schimbi parerea! Eu inteleg ca unii oameni sunt apolitic, dar nu mai e vroba daca e politica sau nu, aici e vorba de viitorul acestei tari! Chiar va rog votati oameni buni ! Votati! Stiti pt cine, sau mai bine zic, pt cine NU trebuie sa votam...
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam? Empty Re: Alegerile parlamentare din primavara 2009: cu cine votam?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum