Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

+5
valyk999
Livika
god_father
dumi
rococo
9 participanți

In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  rococo Mier Mar 19, 2008 10:23 pm

Astazi, anuntul a venit ca o bomba... la inceput! Dar mai apoi m-am calmat. O mutare inteligenta o comunistilor...
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  dumi Mier Mar 19, 2008 11:28 pm

stelistu a scris:Astazi, anuntul a venit ca o bomba... la inceput! Dar mai apoi m-am calmat. O mutare inteligenta o comunistilor...

vine 2009 cu pasi rapizi, respectiv si schimbarile trebuie sa fie urgente si "radicale" (dupa spusele lui v.v.)
dumi
dumi
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 36
Location : Chisinau... asem
Data de inscriere : 03/02/2008

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  god_father Joi Mar 20, 2008 11:51 am

Probabil Tarlev va candida la postul de presedinte al tarii..de aceea sia dat demisia, dorind sasi dedice mai mult timp campaniei si sa faca mai multe deplasari in teriotoriu ca sa minta bunicutele cu pensii mari si o viata "mai buna" ca pe timpuri....
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  Livika Joi Mar 20, 2008 9:02 pm

god_father a scris:Probabil Tarlev va candida la postul de presedinte al tarii..de aceea sia dat demisia, dorind sasi dedice mai mult timp campaniei si sa faca mai multe deplasari in teriotoriu ca sa minta bunicutele cu pensii mari si o viata "mai buna" ca pe timpuri....

Da da ,de acord cu tine.Aceasta parere o au shi unii analishti politici.Demisia d-nului V. Tarlev ar putea duce la schimb de roluri,asa cum V.V. nu va mai putea candida la presedentie,el ii va oferi locul d-nului Tarlev (dak cishtiga in 2009 sigur),iar acesta ca "multumire" postul de prim-ministru.
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  valyk999 Joi Mar 20, 2008 11:42 pm

Politica asta e o chestie atît de murdară, nu vă sfătui să vă implicaţi în ea, totul e cumpărat de mult! Dar fiecare are punctul său de vedere, aşa că succes!
valyk999
valyk999
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 33
Location : Ciocana
Data de inscriere : 04/03/2008

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  rococo Vin Mar 21, 2008 1:05 am

La aceasta demisie poti sa mai faci inca o presupunere: Stiind ca nu isi vor putea sigura majoritatea in parlament in 2009, comunistii l-au "eliberat" pe Tarlev, care fiind o personalitate in politica interna, sa isi fondeze propriul partid, cu care sa candideze la alegerile din 2009, si astfel, ceel 2 partide surori- PCRM si posibilul partid al lui Tarlev, sa aiba sanse la reale de a invinge in 2009! E posibil... dar cred ca nici asha comunistii nu vor reusi!!!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  DDD_20 Sam Mar 22, 2008 1:14 am

mmmm... multe presupuneri se fac aici... cea mai veridică cred că ar fi accea că comuniştii au căutat un ţap ispăşitor, şi...au găsit o "capră" Laughing . Tarlev nu a făcut nimic timp de 7 ani, alegerile vin, vinovat sau cel care să răspundă de toate ce nu s-au făcut, şi-a luat tălpăşiţa, este însă "capra", care evident nu va răspunde de faptele lui Tarlev, ci ne va bate din nou la cap cu discursuri de genul dacă ne votaţi pe noi... mmmm... ca intotdeauna... politica-incultură şi prostie oficială...
DDD_20
DDD_20
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 36
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  dumi Sam Mar 22, 2008 9:55 pm

de-as avea o papusa-marioneta, as face si eu multe lucruri cu scopul de a ma "avantaja" in spectacolul vietii

interesant de ce trebuie sa foloseasca modele politice fara succes ?....
dumi
dumi
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 36
Location : Chisinau... asem
Data de inscriere : 03/02/2008

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  Trk Sam Apr 05, 2008 7:56 pm

nustiu dar e ceva aicea ascuns .... si inca o nautate pe V.Lupu nu mai tin minte cine dar la rugat sa paraseasca partidul comunist si sa treaca in alt partid )
Trk
Trk
Pioner
Pioner

masculin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 32
Location : Chisinau City,Undeva pe la Ciocana )
Data de inscriere : 25/03/2008

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  adriancik92 Sam Noi 22, 2008 1:43 pm

god_father a scris:Probabil Tarlev va candida la postul de presedinte al tarii..de aceea sia dat demisia, dorind sasi dedice mai mult timp campaniei si sa faca mai multe deplasari in teriotoriu ca sa minta bunicutele cu pensii mari si o viata "mai buna" ca pe timpuri....

foarte corect spus..fiindca el deja si-a creat un partid de-al lui..

dar mi-e foarte interesant cine va candida din partea comunistilor..oare greceanii??? Mad
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  Petruccio Sam Noi 22, 2008 7:55 pm

Eu voi vota pentru partidul, unde se afla Dorin Chirtoaca. Smile
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  rococo Sam Noi 22, 2008 10:35 pm

Petruccio a scris:Eu voi vota pentru partidul, unde se afla Dorin Chirtoaca. Smile
Si la mine tot e varianta, dar nu ma grabesc ! Imi palce Chirtoaca, suntem "druji" deja, dar ma deranjeaza presedintele partidului, are prea multe orgolii !
Apropo de Tarlev in functie de presedinte: si varianta asta pica !!! E deja in conflict cu guvernarea, cal putin asha indica aparentele !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  adriancik92 Sam Noi 22, 2008 11:39 pm

rococo a scris:
Petruccio a scris:Eu voi vota pentru partidul, unde se afla Dorin Chirtoaca. Smile
Si la mine tot e varianta, dar nu ma grabesc ! Imi palce Chirtoaca, suntem "druji" deja, dar ma deranjeaza presedintele partidului, are prea multe orgolii !
Apropo de Tarlev in functie de presedinte: si varianta asta pica !!! E deja in conflict cu guvernarea, cal putin asha indica aparentele !
guvernarea acum le face tuturor probleme inainte de alegeri. nuami comunistii au basma curata restul toti is murdari...
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta?? Empty Re: Tarlev si-a dat demisia :D! Ce fel de smecherie e asta??

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum