Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

4 participanți

In jos

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred... Empty Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

Mesaj  rococo Lun Dec 08, 2008 11:05 pm

Elvetia a fost de acord cu legalizarea heroinei, ea fiind prima tara din lume in care ia nastere acest fenomen. Ideea a fost aprobata cu 68% din voturi in scopul folosirii heroinei ca tratament pentru dependentii de droguri. Se pare ca acest tip de tratament nu este deloc nou, el fiind in stadiu de experiment de 10 ani. Astfel, dependentilor de droguri li se va injecta heroina in cantitati bine determinate si sub supraveghere continua. Tot e bine ca cei care au votat aceasta masura nu au fost de acord si cu legalizarea canabisului, ei respingand aceasta idee la referendum.

Ne intrebam noi, unde se indreapta lumea asta?? Dar cert e ca Elvetia e una din cele mai dezvoltate tari din lume si unde traiesc cei mai fericiti oameni, e dreptul lor
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred... Empty Re: Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

Mesaj  Platina Lun Dec 08, 2008 11:10 pm

Au ei motive ca să aleagă asta,n-o fi,cred,cadou de Crăciun...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred... Empty Re: Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

Mesaj  Petruccio Lun Dec 08, 2008 11:22 pm

Vorbind de droguri, să vă uitaţi la filmul "Blow Off" cu Johny Depp. E super. Despre traficul de marihuana şi cocaină.
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred... Empty Re: Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

Mesaj  rococo Lun Dec 08, 2008 11:28 pm

chiar il scot acush, Johhny Depp e unul din actorii mei preferati... mersi sugestie !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred... Empty Re: Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

Mesaj  Petruccio Lun Dec 08, 2008 11:30 pm

Fii atent cum cauţi, căci ruşii, de idioţi ce sunt, l-au tradus ca "Кокаин". Din "Blow Off" au ajuns la Kokain. Neutral
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred... Empty Re: Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

Mesaj  rococo Lun Dec 08, 2008 11:33 pm

Petruccio a scris:Fii atent cum cauţi, căci ruşii, de idioţi ce sunt, l-au tradus ca "Кокаин". Din "Blow Off" au ajuns la Kokain. Neutral
bine mersi, in orice caz eu deja de un an nu mia privesc filme in rusa... doar in engleza si cu subtitrare in romana .. de la tv HBO mai ales
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred... Empty Re: Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

Mesaj  Cathy Vin Iul 10, 2009 12:26 am

Petruccio a scris:Fii atent cum cauţi, căci ruşii, de idioţi ce sunt, l-au tradus ca "Кокаин". Din "Blow Off" au ajuns la Kokain. Neutral

Dar in general rushii shi romanii kind fak kite o traducere potsi s mori Laughing Laughing Laughing
au ajuns de la "2 fast 2 furious" la "Форсаж 2"
"Labor Pains" ---> "Временно беременна"
sau gresheala fakuta "Кошки против собак", in general e "Cats & Dogs"
shi in general imi pare ka fiekare al doilea sau al treilea film e tradus aiurea Twisted Evil

Cathy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 30
Location : Chishinau
Data de inscriere : 07/07/2009

Sus In jos

Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred... Empty Re: Iata asta eveniment, drogatii petrec acum, cred...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum