Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dumnezeu: iluzie sau realitate?

+4
rococo
Shmitt
adriancik92
Petruccio
8 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Credeti in Dumnezeu?

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Vote_lcap78%Dumnezeu: iluzie sau realitate? Vote_rcap 78% 
[ 7 ]
Dumnezeu: iluzie sau realitate? Vote_lcap22%Dumnezeu: iluzie sau realitate? Vote_rcap 22% 
[ 2 ]
 
Total voturi : 9
 
 

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Petruccio Mar Noi 18, 2008 9:53 pm

Aceasta tema poate fi dezvoltata la infinit. Personal, nu cred in Dumnezeu. Nu vad nimic in lumea asta, ce ar da de stire ca El exista. Smile
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Mar Noi 18, 2008 10:12 pm

Petruccio a scris:Aceasta tema poate fi dezvoltata la infinit. Personal, nu cred in Dumnezeu. Nu vad nimic in lumea asta, ce ar da de stire ca El exista. Smile

priveste filmul zeitgeist(sorry daca nu am scris corect)
si cauta pe net info despre planeta nibiru si o sa vezi de ce unii cred k nu exista.. eu personal zic ca da Wink
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Petruccio Mar Noi 18, 2008 11:24 pm

study Zeitgeist l-am privit demult. E foarte interesanta prima parte. Un moment ce intr-adevar m-a pus pe ganduri, a fost urmatorul: "Toti muritorii de rand trebuie sa respectam cele 10 porunci, pe care El ni le-a creat sa le respectam. Si in caz ca nu le respectam, o sa ardeti in Iad, plini de suferinta si patima, regretand pentru totdeauna pentru faptele facute. Si totusi, Dumnezeu va iubeste..."
Doua chestii care se contrazic...
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Mar Noi 18, 2008 11:29 pm

Petruccio a scris:study Zeitgeist l-am privit demult. E foarte interesanta prima parte. Un moment ce intr-adevar m-a pus pe ganduri, a fost urmatorul: "Toti muritorii de rand trebuie sa respectam cele 10 porunci, pe care El ni le-a creat sa le respectam. Si in caz ca nu le respectam, o sa ardeti in Iad, plini de suferinta si patima, regretand pentru totdeauna pentru faptele facute. Si totusi, Dumnezeu va iubeste..."
Doua chestii care se contrazic...

poate sunt si contraziceri dar sunt si multe dovezi care te pun pe ganduri nu numai cu privinta la intrebarea aceasta..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Shmitt Mier Noi 19, 2008 1:36 am

adriancik92 a scris:
Petruccio a scris:study Zeitgeist l-am privit demult. E foarte interesanta prima parte. Un moment ce intr-adevar m-a pus pe ganduri, a fost urmatorul: "Toti muritorii de rand trebuie sa respectam cele 10 porunci, pe care El ni le-a creat sa le respectam. Si in caz ca nu le respectam, o sa ardeti in Iad, plini de suferinta si patima, regretand pentru totdeauna pentru faptele facute. Si totusi, Dumnezeu va iubeste..."
Doua chestii care se contrazic...

poate sunt si contraziceri dar sunt si multe dovezi care te pun pe ganduri nu numai cu privinta la intrebarea aceasta..

By the way: " Zeitgeist:The Movie " e frumos regizat, dar totushi eu zic ca nu treb de crezut chiar toate ce le auzim, treb sa mai facem shi nishte cercetari pe cont propriu Wink

_______________

Posted by: Absolvent CFBC

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Mier Noi 19, 2008 5:22 pm

Shmitt a scris:
adriancik92 a scris:
Petruccio a scris:study Zeitgeist l-am privit demult. E foarte interesanta prima parte. Un moment ce intr-adevar m-a pus pe ganduri, a fost urmatorul: "Toti muritorii de rand trebuie sa respectam cele 10 porunci, pe care El ni le-a creat sa le respectam. Si in caz ca nu le respectam, o sa ardeti in Iad, plini de suferinta si patima, regretand pentru totdeauna pentru faptele facute. Si totusi, Dumnezeu va iubeste..."
Doua chestii care se contrazic...

poate sunt si contraziceri dar sunt si multe dovezi care te pun pe ganduri nu numai cu privinta la intrebarea aceasta..

By the way: " Zeitgeist:The Movie " e frumos regizat, dar totushi eu zic ca nu treb de crezut chiar toate ce le auzim, treb sa mai facem shi nishte cercetari pe cont propriu Wink

_______________

Posted by: Absolvent CFBC
multe lucruri care sunt spuse acolo.. mai ales despre atacurile teroriste ep cont propriu nu ai de unde sa le afli..fiindca toate lucrurile astea se tin in secret..(cum se tin multe alte lucruri ca sa nu faca lumea panica) si e foarte dificil sa gasesti o informatie adevarata despre faptele reale petrecute..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Shmitt Mier Noi 19, 2008 7:39 pm

adriancik92 a scris:
Shmitt a scris:
adriancik92 a scris:
Petruccio a scris:study Zeitgeist l-am privit demult. E foarte interesanta prima parte. Un moment ce intr-adevar m-a pus pe ganduri, a fost urmatorul: "Toti muritorii de rand trebuie sa respectam cele 10 porunci, pe care El ni le-a creat sa le respectam. Si in caz ca nu le respectam, o sa ardeti in Iad, plini de suferinta si patima, regretand pentru totdeauna pentru faptele facute. Si totusi, Dumnezeu va iubeste..."
Doua chestii care se contrazic...

poate sunt si contraziceri dar sunt si multe dovezi care te pun pe ganduri nu numai cu privinta la intrebarea aceasta..

By the way: " Zeitgeist:The Movie " e frumos regizat, dar totushi eu zic ca nu treb de crezut chiar toate ce le auzim, treb sa mai facem shi nishte cercetari pe cont propriu Wink

_______________

Posted by: Absolvent CFBC
multe lucruri care sunt spuse acolo.. mai ales despre atacurile teroriste ep cont propriu nu ai de unde sa le afli..fiindca toate lucrurile astea se tin in secret..(cum se tin multe alte lucruri ca sa nu faca lumea panica) si e foarte dificil sa gasesti o informatie adevarata despre faptele reale petrecute..


Atunci fii de acord Adriancik92 ca treb sa facem o serie de concluzii shi sa ne construim propriile noastre principii referitor la informatziile care nu intodeauna sunt de o veridicitate ferma. De fapt asta vroiam sa zic inca din primul post prin "cercetari pe cont propriu" Wink

Totushi "life is short" asha ca ar trebui sa o petrecem intr-un mod cat mai ratzional shi plina de distractzii Wink

________________

Posted by: Absolvent CFBC

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Mier Noi 19, 2008 9:39 pm

Shmitt a scris:
Atunci fii de acord Adriancik92 ca treb sa facem o serie de concluzii shi sa ne construim propriile noastre principii referitor la informatziile care nu intodeauna sunt de o veridicitate ferma. De fapt asta vroiam sa zic inca din primul post prin "cercetari pe cont propriu" Wink

Totushi "life is short" asha ca ar trebui sa o petrecem intr-un mod cat mai ratzional shi plina de distractzii Wink

________________

Posted by: Absolvent CFBC

da..dar totusi nu trebuie sa ne si distram rational caci noi suntem viitorul tarii Wink
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  rococo Joi Noi 20, 2008 12:48 am

Eu personal sunt un adept al stiintei , cred ca tot ce s-a creat in acest Univers a avut la baza procese stiintifice ! Dar nu neg existenta lui Dumnezeu ! Credinta ne ajuta sa fim mai bun ! cel mai bine sa fi sa combinam realitatea cu credinta !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Shmitt Joi Noi 20, 2008 12:38 pm

adriancik92 a scris:
Shmitt a scris:
Atunci fii de acord Adriancik92 ca treb sa facem o serie de concluzii shi sa ne construim propriile noastre principii referitor la informatziile care nu intodeauna sunt de o veridicitate ferma. De fapt asta vroiam sa zic inca din primul post prin "cercetari pe cont propriu" Wink

Totushi "life is short" asha ca ar trebui sa o petrecem intr-un mod cat mai ratzional shi plina de distractzii Wink

________________

Posted by: Absolvent CFBC

da..dar totusi nu trebuie sa ne si distram rational caci noi suntem viitorul tarii Wink

Atunci sa facem acest viitor cat mai frumos, bazandu-ne pe unul din princpiile clasicilor: "realizarea interesului invidual duce la satisfacerea binelui general" Wink

________________

Posted by: Absolvent CFBC[/quote]

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Petruccio Joi Noi 20, 2008 6:03 pm

Fiind cointeresat mult asupra acestei teme, iata ca vreau sa plec azi noapte la Saharna, unde se face acea slujba de noapte, unde cica "iti scot dracii din tine". Am auzit persoane spunand ca intr-adevar ce se intampla acolo, e real, si din contra, am auzit ca tot asta e doar un show, pentru a face bani. Deci, am decis sa merg totusi sa vad cu proprii mei ochi. O sa va spun maine deja ce si cum. Smile
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Shmitt Joi Noi 20, 2008 7:26 pm

Petruccio a scris:Fiind cointeresat mult asupra acestei teme, iata ca vreau sa plec azi noapte la Saharna, unde se face acea slujba de noapte, unde cica "iti scot dracii din tine". Am auzit persoane spunand ca intr-adevar ce se intampla acolo, e real, si din contra, am auzit ca tot asta e doar un show, pentru a face bani. Deci, am decis sa merg totusi sa vad cu proprii mei ochi. O sa va spun maine deja ce si cum. Smile

Bafta shi have fun Wink

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Joi Noi 20, 2008 10:28 pm

Shmitt a scris:
Atunci sa facem acest viitor cat mai frumos, bazandu-ne pe unul din princpiile clasicilor: "realizarea interesului invidual duce la satisfacerea binelui general" Wink


cheers
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Joi Noi 20, 2008 10:32 pm

Petruccio a scris:Fiind cointeresat mult asupra acestei teme, iata ca vreau sa plec azi noapte la Saharna, unde se face acea slujba de noapte, unde cica "iti scot dracii din tine". Am auzit persoane spunand ca intr-adevar ce se intampla acolo, e real, si din contra, am auzit ca tot asta e doar un show, pentru a face bani. Deci, am decis sa merg totusi sa vad cu proprii mei ochi. O sa va spun maine deja ce si cum. Smile
good luck Wink
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Platina Joi Noi 20, 2008 10:45 pm

Petruccio a scris:Fiind cointeresat mult asupra acestei teme, iata ca vreau sa plec azi noapte la Saharna, unde se face acea slujba de noapte, unde cica "iti scot dracii din tine". Am auzit persoane spunand ca intr-adevar ce se intampla acolo, e real, si din contra, am auzit ca tot asta e doar un show, pentru a face bani. Deci, am decis sa merg totusi sa vad cu proprii mei ochi. O sa va spun maine deja ce si cum. Smile
Nu e un show pentru bani,ştiu ce se întîmplă acolo şi după o slujbă din acestea ,vrei/nu vrei --crezi într-o forţă superioară nouă...Mă deranja faptul că majoritatea asistau la tot procesul ca la circ,le lipsea doar PopCorn-ul...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Joi Noi 20, 2008 11:05 pm

Platina a scris:
Petruccio a scris:Fiind cointeresat mult asupra acestei teme, iata ca vreau sa plec azi noapte la Saharna, unde se face acea slujba de noapte, unde cica "iti scot dracii din tine". Am auzit persoane spunand ca intr-adevar ce se intampla acolo, e real, si din contra, am auzit ca tot asta e doar un show, pentru a face bani. Deci, am decis sa merg totusi sa vad cu proprii mei ochi. O sa va spun maine deja ce si cum. Smile
Nu e un show pentru bani,ştiu ce se întîmplă acolo şi după o slujbă din acestea ,vrei/nu vrei --crezi într-o forţă superioară nouă...Mă deranja faptul că majoritatea asistau la tot procesul ca la circ,le lipsea doar PopCorn-ul...

mentalitate prostasca..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Shmitt Joi Noi 20, 2008 11:38 pm

Mdaa. Chiar m-ati facut curios cu chestiile astea de exorcisare. Neaparat o sa merg sa asist shi la o slujba din astea Very Happy

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Petruccio Vin Noi 21, 2008 7:08 am

Am venit numai ce de acolo. Inca odata mi-am demonstrat insusi mie ca tot ce se petrece acolo e...ma scuzati, BRED! Au inceput vreo doua babe a striga pe acolo, pe mine m-a umflat un ras turbat, nu ma puteam opri. Iar cand a venit momentul ca preotul sa ma treaca cu un fel de sageata (ultima etapa a procesului de "scoatere a dracilor"), stiti ce mi-a spus idiotul ala de preot? Da-mi 10 lei, ca altfel nu te trec cu sageata. Mad
In fine...
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Vin Noi 21, 2008 5:37 pm

Shmitt a scris:Mdaa. Chiar m-ati facut curios cu chestiile astea de exorcisare. Neaparat o sa merg sa asist shi la o slujba din astea Very Happy

succes..
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Vin Noi 21, 2008 5:38 pm

Petruccio a scris:Am venit numai ce de acolo. Inca odata mi-am demonstrat insusi mie ca tot ce se petrece acolo e...ma scuzati, BRED! Au inceput vreo doua babe a striga pe acolo, pe mine m-a umflat un ras turbat, nu ma puteam opri. Iar cand a venit momentul ca preotul sa ma treaca cu un fel de sageata (ultima etapa a procesului de "scoatere a dracilor"), stiti ce mi-a spus idiotul ala de preot? Da-mi 10 lei, ca altfel nu te trec cu sageata. Mad
In fine...

lol!
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  rococo Vin Noi 21, 2008 7:25 pm

Petruccio a scris:Am venit numai ce de acolo. Inca odata mi-am demonstrat insusi mie ca tot ce se petrece acolo e...ma scuzati, BRED! Au inceput vreo doua babe a striga pe acolo, pe mine m-a umflat un ras turbat, nu ma puteam opri. Iar cand a venit momentul ca preotul sa ma treaca cu un fel de sageata (ultima etapa a procesului de "scoatere a dracilor"), stiti ce mi-a spus idiotul ala de preot? Da-mi 10 lei, ca altfel nu te trec cu sageata. Mad
In fine...

Claaar, acum chiar stiu ce inseamna prostiile astea...cam greu sa fii credincios dupa ce ai vzut acest show !! petruccio data viitoare merg si eu !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Dumnezeu

Mesaj  god_father Vin Noi 21, 2008 9:34 pm

Unii ar spune ca e mare pacat sal discutam, altii ca tre totusi sa aflam ce si cum e... personal pastrez neutralitatea...parca nas crede sa existe Dumnezeu, dar stiu ca daca mi sar intimpla ceva tot la El as apela...
.....consider o mare greseala sa judecam credinta si pe Dumnezeu pentru greselile preotilor...pentru mine Biblia e ceva foarte important pare a fi un cod al bunerilor manere, ceva ce pastreaza toata omenirea in pace...
stiti cum e noi cei tineri credem ca mai avem mult si cam ne contram pe teme din astea, iar devenind batrini, ajungind in fata mortii ne vom duce in fiecare zi la biserica sa ne rugam pentru iertarea pacatelor noastre..
P.S. si pe preoti se poate de inteles au si ei copii...
Rugaminte: daca cineva traieste cu buneii lor, intrebatii ce si cum judeca ei...si postati mesajul lor pe forum...
mersi anticipat
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Petruccio Sam Noi 22, 2008 7:35 pm

Nu trebuie de judecat pe nimeni. Fiecare are propria sa parere, si nu comite nici o crima daca gandeste intr-un mod sau altul. Mie mi se pare ca daca totusi cineva crede in Dumnezeu, atunci sa creada doar in El, ci nu in biserici, manastiri, preoti sau chiar si in aceeasi Biblie. Eu am inceput sa citesc Biblia, insa dupa vreo 10 pagini, am ramas socat de toate cele scrise, nu vedeam nici un sens, nu exista legatura intre cele scrise. Asa ca am lasat-o balta.
Apropo, god_father, in acelasi film, "Zeitgeist", despre care se vorbea putin mai sus, este asa un moment de intersant: "Atata timp cat veti trai si vrei respecta cele 10 principii (sau cum se mai numesc ele), veti trai bine si El o sa va iubeasca. Insa daca nu respectati aceste principii, o sa ardeti in Iad si o sa suferiti la infinit." Oare asta inseamna dragostea Lui?
Odata am auzit asa o fraza: Cand te-ai nascut, toti se radeau, iar tu plangeai. Cand vei muri, lasa toti sa planga, iar tu sa razi. Asa ca...savurati viata din plin, ca atunci cand o sa vina timpul, sa nu regretati.
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  adriancik92 Sam Noi 22, 2008 8:47 pm

Petruccio a scris:Nu trebuie de judecat pe nimeni. Fiecare are propria sa parere, si nu comite nici o crima daca gandeste intr-un mod sau altul. Mie mi se pare ca daca totusi cineva crede in Dumnezeu, atunci sa creada doar in El, ci nu in biserici, manastiri, preoti sau chiar si in aceeasi Biblie. Eu am inceput sa citesc Biblia, insa dupa vreo 10 pagini, am ramas socat de toate cele scrise, nu vedeam nici un sens, nu exista legatura intre cele scrise. Asa ca am lasat-o balta.

si de ce nu gaseai nici o conexiune?
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty CRED

Mesaj  ingeras Sam Noi 22, 2008 9:27 pm

spre exemplu cred in Dumnezeu, si nustiu de ce, suna bizar chestia asta dar orikum I steel belive , ceva imi mine parca ma face sa cred si sa am speranta in el, si stiu precis , cum a spus si god_father, ca daca am sa ajung la greu tot la el am sa apelez, Laughing Smile
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

Dumnezeu: iluzie sau realitate? Empty Re: Dumnezeu: iluzie sau realitate?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum