Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

3 participanți

In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  rococo Joi Iul 24, 2008 2:26 pm

Am ajuns la concluzia asta după ce am vizionat ultimul discurs al sau ! Pur si simplu DEZGUSTATOR !!! Studentii de la CFBC, stând la cantina la mama Lena de vorbă, întreţin un dialog cu o infinitate mai dezvoltat decât (!) şeful statului moldovean !!! E comedie pură, dar totuşi strigător la cer !!! Mă întreb şi cine ar utea să voteze o creatură ca asta ?? În continuare vă invit să îl apreciaţi pe Voronin în floarea virtutei sale...
Como se zice: "One man show" numai ca show-ul asta e scârbos !

http://www.protv.md/filme/vladimir-voronin-si-ar-dori-ca-parteneriatul-cu-ppcd-sa-continue.html#27368
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty ...

Mesaj  god_father Sam Iul 26, 2008 12:27 pm

...


Ultima editare efectuata de catre god_father in Sam Aug 30, 2008 11:43 am, editata de 1 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Sam Iul 26, 2008 10:48 pm

E tare omul de a reuşit să-i ducă de nas pe atîţea proşti! Nu e el bolnav de cap,poporul nostru e aşa de nu e vrednic de un conducător mai bun.Vina căutaţi-o în altă parte,el îşi face treaba( de a-şi asigura viaţa lui),cealaltă parte(unde ar trebui să aibe grijă de ţară)---cred că e evident că n-o poate rezolva.Pentru asta ar trebuie un geniu sau un al doilea Hitler,căci de unul singur cîteva milioane de vieţi nu le transformi în minuni!
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  rococo Sam Iul 26, 2008 11:36 pm

Dar totuşi, fiind preşedinte de ţară, să vorbşeti în aşa hal... dar sunt de acord cu faptul ca cei care l-au votat de două ori la rând, nu îşi dădeau seama ce fac... abia aştept să votez şi eu la anul, să-l terminăm împreună pe ..............*


*- nu pot sa găsesc cuvântul potrivit, destul de crud, ca săl descriu, pentru că cele pe care le folosesc eu sunt prea "blânde", să-l numesc animal, NU! Aş umili aşa însuşi animalele !!! Serios, sunt atât de furios pe............. Iertaţi-mi reacţia !
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Sam Iul 26, 2008 11:54 pm

rococo a scris:Dar totuşi, fiind preşedinte de ţară, să vorbşeti în aşa hal... dar sunt de acord cu faptul ca cei care l-au votat de două ori la rând, nu îşi dădeau seama ce fac... abia aştept să votez şi eu la anul, să-l terminăm împreună pe ..............*


*- nu pot sa găsesc cuvântul potrivit, destul de crud, ca săl descriu, pentru că cele pe care le folosesc eu sunt prea "blânde", să-l numesc animal, NU! Aş umili aşa însuşi animalele !!! Serios, sunt atât de furios pe............. Iertaţi-mi reacţia !

nu rezolvi nimic cu asta...ce nu ai dai şi tu la politologie?
Very Happy
Cînd îl avem pe Rococo preşedinte,ce mai,facem sărbătoare-n ţară.
Acum pe bune,nu te mai indigna,ci fă şi tu ceva în sensul imbunătăţirii situaţiei!
Apropo,ţi-am văzut discursul ăla cu anticorupţia,mamă ce-am mai rîs,în ţara asta fiecare al doilea se hrăneşte din treaba asta,că de altfel ar fi mai toţi morţi de foame!
Cică îi încurajai pe ăia din primărie să lupte împotrivă,de unde,dacă în cercurile alea se învîrt cele mai grandioase ''afaceri''.Trebuie să fim realişti cu situaţia,nu să purtăm discuţii în care elogiăm marele curaj şi dreptatea(în condiţia noastră astea-s mituri).
Uf,hai că m-am plictisit azi cu scrisul,o las pe altă dată.

chao
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty ...

Mesaj  god_father Dum Iul 27, 2008 12:13 am

...


Ultima editare efectuata de catre god_father in Sam Aug 30, 2008 11:43 am, editata de 1 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Dum Iul 27, 2008 12:44 am

Rolling Eyes
E clar,eu vorbesc chineza!!!
Am spus eu că sunt pro unui al doilea Hitler,hai mă god_father,fii atent ce citeşti!
Şi nu vorbeam despre mită,ci despre corupţie!(chiar de intră în categorie,sunt totuşi nivele foarte diferite)


Ultima editare efectuata de catre Păpuşea in Dum Iul 27, 2008 12:45 am, editata de 1 ori
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty ...

Mesaj  god_father Dum Iul 27, 2008 12:30 pm

...


Ultima editare efectuata de catre god_father in Dum Aug 31, 2008 7:57 pm, editata de 2 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Dum Iul 27, 2008 9:44 pm

god_father a scris:
Păpuşea a scris:Rolling Eyes
E clar,eu vorbesc chineza!!!
Am spus eu că sunt pro unui al doilea Hitler,hai mă god_father,fii atent ce citeşti!
Şi nu vorbeam despre mită,ci despre corupţie!(chiar de intră în categorie,sunt totuşi nivele foarte diferite)

ai zis ca pentru ca problemele tarii noastre sa se rezolve ar trebui un geniu sau un Hitler, ca o persoana Matura iti doresti prosperarea tarii, ca urmare il doresti si pe un nou Hitler...in ceea ce priveste "mita' eu ma refeream la mesajul lui Rococo aici nam nici o treaba cu tine, si sa stii ca la noi in tara principalul izvor al coruptiei e mita...
si mai laso cu citito si cu chestii de genul asta...
Vai de capul meu,god_father,mă laşi perplex la mesajele tale!
''ai zis ca pentru ca problemele tarii noastre sa se rezolve ar trebui un geniu sau un Hitler, ca o persoana Matura iti doresti prosperarea tarii, ca urmare il doresti si pe un nou Hitler''
Încerci tu încontinuu a-ţi demonstra măreţia gîndirii,da-ţi iese pe dos! Unde am zis eu că mi-l doresc pe Hitler?Nu mai genera şi tu nuş ce idei!
Для особо одаренных, повторяю,ţara noastră e praf!!! S-ar putea rezolva situaţia prin mintea unui geniu sau a unui Hitler!Adică,trebuie o minte extrem de calculată!
Aici se opreşte gîndul meu,n-o lua tu spre ''dorinţa arzătoare'' de dictatori criminali! Ok?!?!?! Mă scoţi din pene,jur!
Mita nu e principalul izvor al corupţiei! Din contrabandă se ţin oamenii cu maşini şi vile!

Offff,ce mai chin cu copii ăştia Evil or Very Mad
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty ...

Mesaj  god_father Lun Iul 28, 2008 3:37 pm

...


Ultima editare efectuata de catre god_father in Dum Aug 31, 2008 7:57 pm, editata de 1 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Lun Iul 28, 2008 8:56 pm

god_father a scris:Papusa da la baza contrabandei nu sta mita? cit despre Hitler tu ai zis ca trebuie cineva ca Hitler sa scape poporul, deaici oare nu reiese ca til doresti?
Băiatul nu ştie ce e aia contrabandă şi nici nu ştie a face concluzii corecte!
Nu mai reiese nimic din ideea cu Hitler, şi lasă-l naibii în pace că mă agiţi!
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  rococo Lun Iul 28, 2008 11:23 pm

aaa incredibil, iar ceartă ! Păpuşea de ce ar trebui sa işti o ceartă în fiecare temă pe care discuţi, ai fi putut sa-i explici normal, că nu eşa ,dar de ce trebuie să vorbeşti cu răutate, daa poate am făcut şi eu aşa, dar cred că o dată e de ajuns nuuu ?
Apropo de părerea ta, poate doar în medicină fără corupţie e cam greu, dar, de aceşti medici iau mită, pentru că nu au salarii normale ! Dar salariile mizere de unde se iau ? De la sărăcie ! Iar sărăcia este o consecinţă a cui ? a CORUPŢIEI !!! Aceest lucru este cert ! Dacă vrei pot să îţi explic, dar văd că te crezi foarte matură, şi nu cred că e nevoie, o să găseşti tu raspunsul ! Pentru asta am fost eu acolo la primărie, să le dau mesajul ăsta , şi poate că nu prea au ascultat , dar totuşi, trebuie să ne schimbăm mentalitatea, de ce trebuie să ne gândim la mită atunci când avem nişte probleme ? De ce? Chiar nu se poate altfel ?
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Mar Iul 29, 2008 2:35 am

rococo a scris:aaa incredibil, iar ceartă ! Păpuşea de ce ar trebui sa işti o ceartă în fiecare temă pe care discuţi, ai fi putut sa-i explici normal, că nu eşa ,dar de ce trebuie să vorbeşti cu răutate, daa poate am făcut şi eu aşa, dar cred că o dată e de ajuns nuuu ?
Apropo de părerea ta, poate doar în medicină fără corupţie e cam greu, dar, de aceşti medici iau mită, pentru că nu au salarii normale ! Dar salariile mizere de unde se iau ? De la sărăcie ! Iar sărăcia este o consecinţă a cui ? a CORUPŢIEI !!! Aceest lucru este cert ! Dacă vrei pot să îţi explic, dar văd că te crezi foarte matură, şi nu cred că e nevoie, o să găseşti tu raspunsul ! Pentru asta am fost eu acolo la primărie, să le dau mesajul ăsta , şi poate că nu prea au ascultat , dar totuşi, trebuie să ne schimbăm mentalitatea, de ce trebuie să ne gândim la mită atunci când avem nişte probleme ? De ce? Chiar nu se poate altfel ?
Eu la infinit mă plictisesc să explic....................îi zic o dată,îi zic două,da cît pana mea se poate?
Nu se justifică mita doar pentru medici,oficial,toţi au salarii mizere!
De unde se ia sărăcia,eu ştiu şi e ceva mai complex decît ai explicat tu!
Nu mă cred matură,sunt!
Prin faptul că ai fost tu la primărie,crezi că ai obţinut ceva?NU!,deoarece lor le e în pix de ce gîndeşti tu sau oricine altcineva!Fiecare-şi riscă pielea ca să-i fie lui bine,iar în rest nu-i mai pasă!Hai mă,de parcă povestesc nu ştiu ce descoperiri.Conştientizaţi realitatea şi abia apoi aveţi dreptul unei ipotetice fabulări!
Mentalitatea de la o zi la alta nu se schimbă,moldovenii proşti au fost şi sunt,nu vezi ce se face în jur?Incompetenţă,incultură,nerespect şi indiferenţă! În ce să-ţi spui speranţa?hai că rîd ironic!
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty ...

Mesaj  god_father Vin Aug 08, 2008 7:33 pm

...


Ultima editare efectuata de catre god_father in Dum Aug 31, 2008 7:58 pm, editata de 1 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Sam Aug 09, 2008 6:19 pm

god_father a scris:
Păpuşea a scris:
god_father a scris:Papusa da la baza contrabandei nu sta mita? cit despre Hitler tu ai zis ca trebuie cineva ca Hitler sa scape poporul, deaici oare nu reiese ca til doresti?
Băiatul nu ştie ce e aia contrabandă şi nici nu ştie a face concluzii corecte!
Nu mai reiese nimic din ideea cu Hitler, şi lasă-l naibii în pace că mă agiţi!

Contrabanda-trecerea clandestina a unor marfuri peste granita. Fata so "GRUZIT" si cu Hitler si cu contrabanda Laughing Laughing Very Happy Cool Smile
P.S. nu am vrut sa o fac, dar vad ca nu ai vrut sa iai in consideratie sfatul meu
Auzi,''deşteptule'',nu te da mare şi tare,că nu-ţi merge imaginea!
Tu ai afirmat că la baza contrabandei stă mita!Mita în unele cazuri te ajută să ieşi din kkt sau să-ţi faci traseul mai uşor!NU E BAZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bă,eşti naiv,să pice cerul de nu zic adevărul!
''gruzitule''....nici limba nu ţi-o ştii...se zice ''blocat'' ,nu ''gruzit''........
baftă la mersul pe drum,să nu-ţi rupi gîtul într-o groapă!
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty ...

Mesaj  god_father Dum Aug 10, 2008 8:48 am

...


Ultima editare efectuata de catre god_father in Dum Aug 31, 2008 7:58 pm, editata de 1 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Dum Aug 10, 2008 11:13 am

god_father a scris:
eate uite cine sa enervat aici, da nu trebu papusa totul e bine, nu tre sati strici nervii. Stii tu ca numi stiu limba? am zis eu ca "gruzit" e pe romana? da de gruzit oricu teai gruzit ai zis ca nu stiu cei asta contrabanta si ca sa vezi baiatul pina la urma stie Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy mersi cami porti de grija si te asigur ca nu o sami rup gitu asa ca la noapte sa dormi fara griji Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Laughing Laughing Laughing
Da,recunosc că mă enervează la culme prostia umană!
Să mă deranjez să-ţi explic,că mi-e milă să nu rămîi în halul ăsta....na',vezi că am şi eu bunătate,mi-e milă...
Am zis că nu ştii ce-i aia contrabandă din moment ce spui că mita stă la baza ei!!!Te-ai prins?Vezi poate te chinui pînă-ţi pică fişa!

Nu-ţi port de grijă,prin chestia cu picatul în groapă,la indirect ţi-am adus ideea nasului ridicat!!!
Bă,încetează cu prostia,te rog eu!!!
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty ...

Mesaj  god_father Lun Aug 11, 2008 10:07 pm

...


Ultima editare efectuata de catre god_father in Dum Aug 31, 2008 7:58 pm, editata de 1 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Păpuşea Lun Aug 11, 2008 10:54 pm

god_father a scris:
Păpuşea a scris:
god_father a scris:
eate uite cine sa enervat aici, da nu trebu papusa totul e bine, nu tre sati strici nervii. Stii tu ca numi stiu limba? am zis eu ca "gruzit" e pe romana? da de gruzit oricu teai gruzit ai zis ca nu stiu cei asta contrabanta si ca sa vezi baiatul pina la urma stie Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy mersi cami porti de grija si te asigur ca nu o sami rup gitu asa ca la noapte sa dormi fara griji Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Laughing Laughing Laughing
Da,recunosc că mă enervează la culme prostia umană!
Să mă deranjez să-ţi explic,că mi-e milă să nu rămîi în halul ăsta....na',vezi că am şi eu bunătate,mi-e milă...
Am zis că nu ştii ce-i aia contrabandă din moment ce spui că mita stă la baza ei!!!Te-ai prins?Vezi poate te chinui pînă-ţi pică fişa!

Nu-ţi port de grijă,prin chestia cu picatul în groapă,la indirect ţi-am adus ideea nasului ridicat!!!
Bă,încetează cu prostia,te rog eu!!!

am observat ca acele momente unde tu nu ai dreptate le dai intro parte, iar cele in care eu incerci sa le accentuezi din ce in ce mai mult, chair daca deja nu se mai vorbeste despre ele...vreau sati multumesc ca mai facut sa rid, tie mila de mine.. ha, ma tin de burtika...da ideea cu nasul ridicat sincer sa fiu nu prea am inteleso, ea daca ai timp si dorinta obosestete sa mio explici, ca sa nu ramin in "halul asta"...:-d, cu atit mai mult ca ai si tu bunatate....

Eu am mereu dreptate,cel puţin,în mesajele de mai sus!Nu dau nimic într-o parte,doar nu insist asupra unui lucru pe care-l consider depăşit.
Era cît pe ce să te trimit naibii,dar m-am mai calmat,căci cu adevărat mi-e milă(şi ştiu eu ce zic).
Nu-s în spiritul necesar de a mă contra cu ignoranţa cuiva!

Rămas Bun!
Păpuşea
Păpuşea
Bebe
Bebe

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 35
Data de inscriere : 13/07/2008

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty ...

Mesaj  god_father Mar Aug 12, 2008 8:53 pm

...
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

Se confirma: Voronin e bolnav mintal :))) Empty Re: Se confirma: Voronin e bolnav mintal :)))

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum