Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De la ură la dragoste există doar un pas...

+5
Dark
lencik_misterioasa
Romka
ingeras
Wasea
9 participanți

In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Wasea Lun Noi 19, 2007 2:50 pm

Pot să vă spun că cu mine niciodată nu s-a întîmplat asemenea cazuri dar poate vă împarteţi voi cu aşa experienţe?
Wasea
Wasea
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 33
Location : Ryshkanovka
Data de inscriere : 05/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  ingeras Lun Noi 19, 2007 6:04 pm

e stranie dragostea asta, parca ar trebui sa ne ferim de sentimentele de ura dar pina intun final tot de ea dam, dragostea si ura se afla foarte aproape una de alta, mergin la hotarele lor poti sa nimeresti pe calea gresita si totul se duce de ripa. pacat ca dupa iubire poti sa urasti:?: Arrow
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Romka Lun Noi 19, 2007 6:33 pm

Da.. chestia asta-i chiar des intilnita. Dupa parerea mea, e cam timpit sa murdaresti pe cineva doar ca nu vrea sa se mai intilneasca cu tine. ...Si asta dupa atita timp de dragoste. E chiar timpit. Faptu asta arata inca odata natura egoista a omului, care-i gata sa faca orice numai ca sa aiba pe persoana iubita in proprietatea sa.
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  lencik_misterioasa Lun Noi 19, 2007 6:36 pm

Romka a scris:Da.. chestia asta-i chiar des intilnita. Dupa parerea mea, e cam timpit sa murdaresti pe cineva doar ca nu vrea sa se mai intilneasca cu tine. ...Si asta dupa atita timp de dragoste. E chiar timpit. Faptu asta arata inca odata natura egoista a omului, care-i gata sa faca orice numai ca sa aiba pe persoana iubita in proprietatea sa.
sa stii ka chiar sunt de acord....
lencik_misterioasa
lencik_misterioasa
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 32
Location : Chisinau-Ciokana
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Dark Lun Noi 19, 2007 7:14 pm

La mine de fiecare data se intimpla a6a iubesc-iubesc dar cind deja doresc sa uit mai intii ma chinui iar apoi incetul cu incetul dragostea se transforma intro adevarata ura=)))
Am avut si un caz in care credeam ca iubesc dar intr-adevat uram cu tot sufletul acel om--pur si simplu eram deprinsa de el=))
Dark
Dark
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 34
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty ...

Mesaj  god_father Mar Noi 20, 2007 1:55 am

....


Ultima editare efectuata de catre god_father in Sam Aug 30, 2008 12:22 pm, editata de 1 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Livika Mier Noi 21, 2007 3:53 pm

Romka a scris:Da.. chestia asta-i chiar des intilnita. Dupa parerea mea, e cam timpit sa murdaresti pe cineva doar ca nu vrea sa se mai intilneasca cu tine. ...Si asta dupa atita timp de dragoste. E chiar timpit. Faptu asta arata inca odata natura egoista a omului, care-i gata sa faca orice numai ca sa aiba pe persoana iubita in proprietatea sa.

Daca cineva doreshte sa aiba persoana iubita in proprietatea sa,atunci asta nu mai poate fi numita dragoste.Nu poti spune ca iubeshti pe cineva atunci cind il/o cosinderi proprietatea ta
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Livika Mier Noi 21, 2007 4:01 pm

lencik_misterioasa a scris:
Romka a scris:Da.. chestia asta-i chiar des intilnita. Dupa parerea mea, e cam timpit sa murdaresti pe cineva doar ca nu vrea sa se mai intilneasca cu tine. ...Si asta dupa atita timp de dragoste. E chiar timpit. Faptu asta arata inca odata natura egoista a omului, care-i gata sa faca orice numai ca sa aiba pe persoana iubita in proprietatea sa.
sa stii ka chiar sunt de acord....

+1
sunt foarte de acord.E chiar timpit sa spui vrute shi nevrute despre acea persoana care te-a lasat.Sunt sigura ca shi acelei persoane ia fost greu sa ia o astfel de decizie,a avut motive serioase, shi ca sa nu mai profite de sentimentele cealuilalt a hotarit astfel.De aceea nu cred ca e corect de procedat astfel,razbunarea nu duce nicaieri.
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Dark Mier Noi 21, 2007 6:45 pm

Imi pare rau 6i mie ca nu 6tii ca de la dragoste la ura tot e numai un pas 6i temele sunt strins legate una de alta=))
Dark
Dark
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 34
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Dumnezeii Masii Vin Noi 23, 2007 12:51 am

Romka a scris:Da.. chestia asta-i chiar des intilnita. Dupa parerea mea, e cam timpit sa murdaresti pe cineva doar ca nu vrea sa se mai intilneasca cu tine. ...Si asta dupa atita timp de dragoste. E chiar timpit. Faptu asta arata inca odata natura egoista a omului, care-i gata sa faca orice numai ca sa aiba pe persoana iubita in proprietatea sa.

RESPECT!!! Cool
Dumnezeii Masii
Dumnezeii Masii
Embrion
Embrion

masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Location : Botanica
Data de inscriere : 21/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Romka Vin Noi 23, 2007 8:54 pm

interesant e cind o sfirsit de relatsie se termina la moldoveni cu un box crincen intre 2 adversari de categorii diferite: un mujiciok ca4eit de vreo 90 de kile tat numa mushki si tatuirovshi si o fetishoara subtsirica de vreo 45 kile cu tot cu haine. Si desigur knock-out-ul e garantat! asta-i ceva!
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty ...

Mesaj  god_father Sam Noi 24, 2007 1:17 am

...


Ultima editare efectuata de catre god_father in Sam Aug 30, 2008 9:42 pm, editata de 1 ori
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  DDD_20 Vin Apr 11, 2008 7:08 pm

Mmmmmm...De la ură la dragoste?Nu mi s-a întâmplat, deşi obişnuiesc să trăiesc între extreme...Aici este important să ne întrebăm mai întâi ce Înţelegem prin noţiunile de dragoste şi ură...Sunt nişte termeni pe cât de abstracţi pe atât de relativi...Oricum cred că procesul ură-dragoste tre să fie unul super misterios şi cu un final de poveste-everytime HAPPY END! Like a Star @ heaven
DDD_20
DDD_20
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 36
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

De la ură la dragoste există doar un pas... Empty Re: De la ură la dragoste există doar un pas...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum