Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

femeia in calitate de presedinte al RM

+14
max.@
giku87
god_father
rococo
DDD_20
MIRCIK *
lencik_misterioasa
ingeras
Livika
n_p
Romka
Platina
Dima
Mishuutk@
18 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Mishuutk@ Mar Noi 20, 2007 12:55 am

ce sar intimpla daca in calitate de presedinte al RM ar fi o femeie ? cum se va schimba situatia la noi in tara ?
Mishuutk@
Mishuutk@
Embrion
Embrion

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 35
Location : Ciokana
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty !!!

Mesaj  Dima Mar Noi 20, 2007 1:03 am

Femeie?!!! affraid Tu shi, ti prikaleshti????
Tzie nu tzii destul cate probleme avem pe capul nostru??? Shocked
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Platina Mar Noi 20, 2007 1:46 am

Dima a scris:Femeie?!!! affraid Tu shi, ti prikaleshti????
Tzie nu tzii destul cate probleme avem pe capul nostru??? Shocked

auzi tu,mai usor cu discriminarile!
nu e frumos si nici etic......
nu ma fa sa cred ca ai lipsa de tact....
Femeia nu e mai proasta si nici mai putin abila a conduce o tara....pe cand vine vorba de Moldova---da,ar fi o problema....tara noastra e in regres mental,nu-i mai vad solutii...

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Romka Mar Noi 20, 2007 9:10 pm

daca presedintele RM ar fi o femeie... atunci RM ar disparea de pe harta politica... No
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  n_p Sam Noi 24, 2007 12:21 am

Romka a scris:daca presedintele RM ar fi o femeie... atunci RM ar disparea de pe harta politica... No
ei da nu mai zi!
sa vadetsi cit de binishor va fi cind va veni era MATRIARHATULUI!
ka la "AMANON4i"
+ la asta tiranie..................... asha la pamint parbatsii ! femeya la pootere king
n_p
n_p
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 93
Location : Transnistriya
Data de inscriere : 10/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Livika Vin Noi 30, 2007 10:25 pm

Iak amu se vede cine shi ce crede despre persoanele de genul feminin Smile nu uitati ca ele mai pot gindi,au ratiune,imaginatie,shi multe alte calitati, nu numai ochi dulci shi zambet pe buze!!!
Livika
Livika
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 101
Location : Ciokana
Data de inscriere : 07/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  ingeras Dum Dec 09, 2007 12:00 am

Platina a scris:
Dima a scris:Femeie?!!! affraid Tu shi, ti prikaleshti????
Tzie nu tzii destul cate probleme avem pe capul nostru??? Shocked

auzi tu,mai usor cu discriminarile!
nu e frumos si nici etic......
nu ma fa sa cred ca ai lipsa de tact....
Femeia nu e mai proasta si nici mai putin abila a conduce o tara....pe cand vine vorba de Moldova---da,ar fi o problema....tara noastra e in regres mental,nu-i mai vad solutii...
, sunt deacord, daca sincer cred ca femeia sar descurca chiar mai bine, pentruca barbatii mereu o fac doar pe seful dar nu se stiu a prezenta la justa valuare, eu de exemplu sa fiu presedinte as schimba multe si va spun cu cea mia mare precizie totul ar fi de 1000000000000000000000000000000000000*ne mai bine si am iesi din mocirla in care ne aflam. cheers queen
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Dima Lun Dec 10, 2007 12:53 am

ingeras a scris:
Platina a scris:
Dima a scris:Femeie?!!! affraid Tu shi, ti prikaleshti????
Tzie nu tzii destul cate probleme avem pe capul nostru??? Shocked

auzi tu,mai usor cu discriminarile!
nu e frumos si nici etic......
nu ma fa sa cred ca ai lipsa de tact....
Femeia nu e mai proasta si nici mai putin abila a conduce o tara....pe cand vine vorba de Moldova---da,ar fi o problema....tara noastra e in regres mental,nu-i mai vad solutii...
, sunt deacord, daca sincer cred ca femeia sar descurca chiar mai bine, pentruca barbatii mereu o fac doar pe seful dar nu se stiu a prezenta la justa valuare, eu de exemplu sa fiu presedinte as schimba multe si va spun cu cea mia mare precizie totul ar fi de 1000000000000000000000000000000000000*ne mai bine si am iesi din mocirla in care ne aflam. cheers queen

Tocmai de asta shi spuneam ca nu va vetzi descurca! Voua va pare totul atat de ushor...
Ia spunetzi-mi cate femei ishi au propria afacere sau cate au posturi de conducere???

Nimeni nu zice ca suntetzi mai putzin erudite sau ganditzi mai rau sau mai lent ca barbatzii... problema e in felul vostru de a fi de a comunica, de a slutiona probleme, de a-shi asuma raspundere... shi multe alte chestii care va dezavantajeaza in ceea ce tzine de conducere, insa care va dau prioritate in ale gospodariei sau in multe alte domenii!!! Laughing
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  lencik_misterioasa Lun Dec 10, 2007 1:07 am

Dima a scris:
ingeras a scris:
Platina a scris:
Dima a scris:Femeie?!!! affraid Tu shi, ti prikaleshti????
Tzie nu tzii destul cate probleme avem pe capul nostru??? Shocked

auzi tu,mai usor cu discriminarile!
nu e frumos si nici etic......
nu ma fa sa cred ca ai lipsa de tact....
Femeia nu e mai proasta si nici mai putin abila a conduce o tara....pe cand vine vorba de Moldova---da,ar fi o problema....tara noastra e in regres mental,nu-i mai vad solutii...
, sunt deacord, daca sincer cred ca femeia sar descurca chiar mai bine, pentruca barbatii mereu o fac doar pe seful dar nu se stiu a prezenta la justa valuare, eu de exemplu sa fiu presedinte as schimba multe si va spun cu cea mia mare precizie totul ar fi de 1000000000000000000000000000000000000*ne mai bine si am iesi din mocirla in care ne aflam. cheers queen

Tocmai de asta shi spuneam ca nu va vetzi descurca! Voua va pare totul atat de ushor...
Ia spunetzi-mi cate femei ishi au propria afacere sau cate au posturi de conducere???

Nimeni nu zice ca suntetzi mai putzin erudite sau ganditzi mai rau sau mai lent ca barbatzii... problema e in felul vostru de a fi de a comunica, de a slutiona probleme, de a-shi asuma raspundere... shi multe alte chestii care va dezavantajeaza in ceea ce tzine de conducere, insa care va dau prioritate in ale gospodariei sau in multe alte domenii!!! Laughing
in nici un caz nu ai dreptate.......unde e femeia e si succesul lol! cheers bounce Very Happy
lencik_misterioasa
lencik_misterioasa
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 32
Location : Chisinau-Ciokana
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  MIRCIK * Sam Ian 19, 2008 1:24 am

In potriva la femei nu am nimic !!!
Da oricum nu as dori sa o vad la putere !!
Din motive ca : Se incepe ca discriminare .... noi schimbari globale .... !!!
Da noi si asa nu putem sa ne lamurim pin la capat cine suntem Moldoveni sau Romani !! Razz
Cu limba nu putem sa ne lamurim da inca si femeie ca presidinte asta vapshe .... !!! sunny
MIRCIK *
MIRCIK *
Bebe
Bebe

masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 33
Location : CFBC
Data de inscriere : 18/01/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  DDD_20 Lun Ian 21, 2008 10:36 pm

Mdea...multe discutzii si contradicţii...
Este adevărat, fetelor... Femeia e deşteaptă, raţională, superbă, ambiţioasă, are tot ce-i trebuie pentru a fi o conducatoare...
Si totusi...cred ca oficial ar trebui sa fac barbatii politika, dar de fapt noi sa conducem...Doar stiti: in spatele unui barbat puternik se afla o femeie puternika...
Cred ca daca am fi presedinte de tara ne-am pierde din feminitate, dar mai ales timpul de a ne ocupa de noi înşine si de a ne iubi...
Sunt lucruri care, desi le-am face de minune, tre sa le lasam pe umerii barbatilor-tre sa-i lasam sa se simta si ei importanti...Glumesc, baietzi...
Dar acuma vorbind serios...Stiţi ce părere am eu despre emanciparea femeii...Femeia nu ar fi incercat niciodata sa faca ce face barbatul si sa-i demonstreze acestuia ca e buna, daca barbatul nu ar fi subestimat-o... Barbatii tre sa aprecieze femeia indiferent daca este casnica sau doamna de birou... Iata cum... Femeia este o fortza... si desi pare mai sensibila... este de fapt mai puternika decat barbatii... Very Happy
DDD_20
DDD_20
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 36
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Platina Lun Ian 21, 2008 11:25 pm

Bine deci,din cate vad din cei ce s-au expus aici nu sunt maestri in ai psihologiei...Ar trebui una sa stiti:limita dintre barbat si femeie dispare atunci cand constientul si subconstientul persoanei are forta necesara de a se autoinfluenta si a-i manipula pe altii.Din pacate nu cred ca cunoasteti bazele informationale ce vizeaza psihologia pura si esentialitatea profunda.Pur si simplu e mult prea ambiguu ceea ce as vrea sa va dezvolt de aceea ca final afirm:''Fie barbat,fie femeie,nu conteaza....catalogarea e alta: E FIINTA PUTERNICA CE CUNOASTE UN ADEVAR NEVIZIBIL CELORLALTI! OMUL POATE FACE ORICE...TREBUIE DOAR SA STIE CUM....

Platina
Veteran
Veteran

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Data de inscriere : 15/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  rococo Mar Ian 22, 2008 1:10 am

Deci sa vedem ce femei intra in politica noastra: Zinaida Greceanii Laughing , Eugenia Ostapciuc Laughing Laughing (asta chiar e de ris), ar mai fi Feodosia Furculita Laughing Laughing Laughing haha, buna reprezentante mai aveti si voi fetelor! Si mai sunt acolo, sunt toate de cascadorii rasului!!!
Insa, la barbati, e de cascadorii plansului!!! Nu gluma, cu asha exemplare ca Voronin si cu turma lui de boi prosti Evil or Very Mad
Asha ca noi barbatii ar trebui sa nu fim atat de hotarati in aceasta situatie care este in Moldova, dar oricum sunt si barbati, cu adevarti politicieni si oameni, ca Chirtoaca sau Urechean...
Si pana la urma femeile nu sunt de politica, trebuie sa recunoasteti fetelor!! Voi aveti alte domenii unde sunteti net superioare barbatilor!! Asha ca nu va necajiti Very Happy!!!
rococo
rococo
King of forum
King of forum

masculin
Numarul mesajelor : 502
Varsta : 33
Location : Posta Veche, Chisinau City
Data de inscriere : 06/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty femeia in calitate de presedinte

Mesaj  god_father Mar Ian 29, 2008 12:54 am

... nu cred ca este o ideie stralucita... recunosc au fost multe femei care au condus tari ce dispuneau de forte impunatoare, insa toate aceste femei, chiar daca conduceau, ele se aflau la spatele barbatilor si daca nar fi acest spate, nici nu sar mai discuta de vreo femeie in politica....
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Romka Vin Feb 01, 2008 9:04 pm

nu fetelor! daca la puterea RM vine o femeie, eu ma refuz de cetatenia Repblicii Moldova! Shocked orice numai nu asta! presedintia si femeia sunt doua lucruri care nu-au nimic in comun! lol! asta-i ca si diferenta intre cer si pamant geek sunt de acord la puterea RM sa vina macar si Fidel Castro, numai nu o femeie, sau lasa sa vina macar si Smirnov din Transnistria, ca mai repede gasim limba comuna cu el decit cu o presedintĂ! Evil or Very Mad
Romka
Romka
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 228
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/11/2007

http://www.gpiholding.com/

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  ingeras Vin Feb 01, 2008 10:51 pm

Romka a scris:nu fetelor! daca la puterea RM vine o femeie, eu ma refuz de cetatenia Repblicii Moldova! Shocked orice numai nu asta! presedintia si femeia sunt doua lucruri care nu-au nimic in comun! lol! asta-i ca si diferenta intre cer si pamant geek sunt de acord la puterea RM sa vina macar si Fidel Castro, numai nu o femeie, sau lasa sa vina macar si Smirnov din Transnistria, ca mai repede gasim limba comuna cu el decit cu o presedintĂ! Evil or Very Mad
la acest subiect sau komentariu as putea sa ma contrazik, e cam dureros caci printre aceste cuvinte se strecoara si o idee ca femeile sunt mai putin kapabile ca barbatii, n-aveti dreptate, si imi pare rau daca nu veti putea avea incredere citusi de putin intro FEMEIE! Sad Crying or Very sad silent
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Dima Lun Feb 04, 2008 10:04 pm

ingeras a scris:
Romka a scris:nu fetelor! daca la puterea RM vine o femeie, eu ma refuz de cetatenia Repblicii Moldova! Shocked orice numai nu asta! presedintia si femeia sunt doua lucruri care nu-au nimic in comun! lol! asta-i ca si diferenta intre cer si pamant geek sunt de acord la puterea RM sa vina macar si Fidel Castro, numai nu o femeie, sau lasa sa vina macar si Smirnov din Transnistria, ca mai repede gasim limba comuna cu el decit cu o presedintĂ! Evil or Very Mad
la acest subiect sau komentariu as putea sa ma contrazik, e cam dureros caci printre aceste cuvinte se strecoara si o idee ca femeile sunt mai putin kapabile ca barbatii, n-aveti dreptate, si imi pare rau daca nu veti putea avea incredere citusi de putin intro FEMEIE! Sad Crying or Very sad silent

Uite, tu vorbeshti de incredere... da cum crezi, pe ce s-a bazat istoria de mii de ani... de ce femeile nu au prea condus???

Raspunsul e simplu - nici ele nu au avu destula incredere in sine!!! Twisted Evil
Dima
Dima
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 278
Varsta : 36
Location : CFBC
Data de inscriere : 02/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty femeia nu poate sa conduca

Mesaj  giku87 Lun Feb 25, 2008 10:45 pm

HIHIHI ce o sa primesc in cap de la fete:))) Dar femeia nu e pentru a conduce:)
Un exeplu Competiitiile de sah (internationale) Se joaca Aparte Barbati si femei:) deaoarece o femeie nu rezista presiuniii psihologice:); IN general poates mai staruitoare femeile Smile da asa:) neaaaaa..... sunny cheers ce rau s eu:)))
giku87
giku87
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 37
Location : Lic.N.Iorga/// CFBC///UTM
Data de inscriere : 27/01/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  max.@ Lun Feb 25, 2008 11:50 pm

glumitsi affraid lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
max.@
max.@
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 132
Varsta : 32
Location : Buicani
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  lencik_misterioasa Mar Feb 26, 2008 4:10 pm

max.@ a scris:glumitsi affraid lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
lencik_misterioasa
lencik_misterioasa
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 32
Location : Chisinau-Ciokana
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  god_father Joi Feb 28, 2008 11:34 am

DDD_20 a scris:Mdea...multe discutzii si contradicţii...
Este adevărat, fetelor... Femeia e deşteaptă, raţională, superbă, ambiţioasă, are tot ce-i trebuie pentru a fi o conducatoare...
Si totusi...cred ca oficial ar trebui sa fac barbatii politika, dar de fapt noi sa conducem...Doar stiti: in spatele unui barbat puternik se afla o femeie puternika...
Cred ca daca am fi presedinte de tara ne-am pierde din feminitate, dar mai ales timpul de a ne ocupa de noi înşine si de a ne iubi...
Sunt lucruri care, desi le-am face de minune, tre sa le lasam pe umerii barbatilor-tre sa-i lasam sa se simta si ei importanti...Glumesc, baietzi...
Dar acuma vorbind serios...Stiţi ce părere am eu despre emanciparea femeii...Femeia nu ar fi incercat niciodata sa faca ce face barbatul si sa-i demonstreze acestuia ca e buna, daca barbatul nu ar fi subestimat-o... Barbatii tre sa aprecieze femeia indiferent daca este casnica sau doamna de birou... Iata cum... Femeia este o fortza... si desi pare mai sensibila... este de fapt mai puternika decat barbatii... Very Happy


Mai, mai, mai... preastimata DDD20... chiar sunt femeile mai puternice ca barbatii? ai intilnit vreodata cazuri cind femeile se duc la lucru si ceva nu li se primeste si incep a boci... cind sa va dati cu cuvintele toate sunteti puternice, cind sa faceti ceva lasam pe umerii barbatilor sa se simta si ei barbati.... (fetelor nu va suparati)...
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  DDD_20 Dum Mar 02, 2008 5:28 pm

god_father a scris:
DDD_20 a scris:Mdea...multe discutzii si contradicţii...
Este adevărat, fetelor... Femeia e deşteaptă, raţională, superbă, ambiţioasă, are tot ce-i trebuie pentru a fi o conducatoare...
Si totusi...cred ca oficial ar trebui sa fac barbatii politika, dar de fapt noi sa conducem...Doar stiti: in spatele unui barbat puternik se afla o femeie puternika...
Cred ca daca am fi presedinte de tara ne-am pierde din feminitate, dar mai ales timpul de a ne ocupa de noi înşine si de a ne iubi...
Sunt lucruri care, desi le-am face de minune, tre sa le lasam pe umerii barbatilor-tre sa-i lasam sa se simta si ei importanti...Glumesc, baietzi...
Dar acuma vorbind serios...Stiţi ce părere am eu despre emanciparea femeii...Femeia nu ar fi incercat niciodata sa faca ce face barbatul si sa-i demonstreze acestuia ca e buna, daca barbatul nu ar fi subestimat-o... Barbatii tre sa aprecieze femeia indiferent daca este casnica sau doamna de birou... Iata cum... Femeia este o fortza... si desi pare mai sensibila... este de fapt mai puternika decat barbatii... Very Happy


Mai, mai, mai... preastimata DDD20... chiar sunt femeile mai puternice ca barbatii? ai intilnit vreodata cazuri cind femeile se duc la lucru si ceva nu li se primeste si incep a boci... cind sa va dati cu cuvintele toate sunteti puternice, cind sa faceti ceva lasam pe umerii barbatilor sa se simta si ei barbati.... (fetelor nu va suparati)...
no comment Like a Star @ heaven Nu incerc să combat "trecutul", pentru că asta ar însemna un viitor repetat la nesfârşit...Şi nu cred că ne dorim asta... Te-ai prins? Like a Star @ heaven Razz
DDD_20
DDD_20
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 36
Data de inscriere : 23/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  god_father Lun Mar 03, 2008 8:40 pm

DDD_20 a scris:
god_father a scris:
DDD_20 a scris:Mdea...multe discutzii si contradicţii...
Este adevărat, fetelor... Femeia e deşteaptă, raţională, superbă, ambiţioasă, are tot ce-i trebuie pentru a fi o conducatoare...
Si totusi...cred ca oficial ar trebui sa fac barbatii politika, dar de fapt noi sa conducem...Doar stiti: in spatele unui barbat puternik se afla o femeie puternika...
Cred ca daca am fi presedinte de tara ne-am pierde din feminitate, dar mai ales timpul de a ne ocupa de noi înşine si de a ne iubi...
Sunt lucruri care, desi le-am face de minune, tre sa le lasam pe umerii barbatilor-tre sa-i lasam sa se simta si ei importanti...Glumesc, baietzi...
Dar acuma vorbind serios...Stiţi ce părere am eu despre emanciparea femeii...Femeia nu ar fi incercat niciodata sa faca ce face barbatul si sa-i demonstreze acestuia ca e buna, daca barbatul nu ar fi subestimat-o... Barbatii tre sa aprecieze femeia indiferent daca este casnica sau doamna de birou... Iata cum... Femeia este o fortza... si desi pare mai sensibila... este de fapt mai puternika decat barbatii... Very Happy





Mai, mai, mai... preastimata DDD20... chiar sunt femeile mai puternice ca barbatii? ai intilnit vreodata cazuri cind femeile se duc la lucru si ceva nu li se primeste si incep a boci... cind sa va dati cu cuvintele toate sunteti puternice, cind sa faceti ceva lasam pe umerii barbatilor sa se simta si ei barbati.... (fetelor nu va suparati)...
no comment Like a Star @ heaven Nu incerc să combat "trecutul", pentru că asta ar însemna un viitor repetat la nesfârşit...Şi nu cred că ne dorim asta... Te-ai prins? Like a Star @ heaven Razz


da nu mam referit la trecutul nostru.. vorbesc la general...
god_father
god_father
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Location : Poşta Veche
Data de inscriere : 20/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty interesanta deductie :)

Mesaj  dumi Vin Mar 14, 2008 12:56 pm

giku87 a scris:HIHIHI ce o sa primesc in cap de la fete:))) Dar femeia nu e pentru a conduce:)
Un exeplu Competiitiile de sah (internationale) Se joaca Aparte Barbati si femei:) deaoarece o femeie nu rezista presiuniii psihologice:); IN general poates mai staruitoare femeile Smile da asa:) neaaaaa..... sunny cheers ce rau s eu:)))

atunci se poate sa-ti pun o intrebare (de fapt doua)?
daca o femeie nu rezista presiunii psihologice, atunci cum se explica faptul ca barbatii nu pot rezista fara femei?
daca o femeie nu e pentru a conduce, atunci pentru ce e? pentru a face curat, mancare, si copii, nu crezi ca ne limitezi in drepturi?
dumi
dumi
Pioner
Pioner

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 36
Location : Chisinau... asem
Data de inscriere : 03/02/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Shmitt Dum Noi 02, 2008 2:33 pm

Platina a scris:
Dima a scris:Femeie?!!! affraid Tu shi, ti prikaleshti????
Tzie nu tzii destul cate probleme avem pe capul nostru??? Shocked

auzi tu,mai usor cu discriminarile!
nu e frumos si nici etic......
nu ma fa sa cred ca ai lipsa de tact....
Femeia nu e mai proasta si nici mai putin abila a conduce o tara....pe cand vine vorba de Moldova---da,ar fi o problema....tara noastra e in regres mental,nu-i mai vad solutii...

Smile) Medea shi sa zici ca nu esti pesimista atunci, daca nu "mai vezi solutzii" pentru a scoate tzara din impasul in care se afla (intodeauna exista solutzii abordabile). Asa ca fara a ofensa shi discrimina partea femenina, dar, still, ele nu prezinta suficienta putere(referindu-ma la toate aspectele acestei notziuni) intr-u coordonarea unui stat. Asa ca, fara discutzii, femeia nu poate fi vazuta pe post de preshedinte al RM-ului.
---------------------
Posted by: Absolvent al CFBC-ului.

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum