Forumul elevilor din Colegiul Financiar-Bancar
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

femeia in calitate de presedinte al RM

+14
max.@
giku87
god_father
rococo
DDD_20
MIRCIK *
lencik_misterioasa
ingeras
Livika
n_p
Romka
Platina
Dima
Mishuutk@
18 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

femeia in calitate de presedinte al RM - Pagina 2 Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Shmitt Dum Noi 02, 2008 2:47 pm

n_p a scris:
Romka a scris:daca presedintele RM ar fi o femeie... atunci RM ar disparea de pe harta politica... No
ei da nu mai zi!
sa vadetsi cit de binishor va fi cind va veni era MATRIARHATULUI!
ka la "AMANON4i"
+ la asta tiranie..................... asha la pamint parbatsii ! femeya la pootere king

Deci "Matriarhat" zici ?! Forma de vitza sociala in dezvoltarea comunei primitive, in care apartenetza etnica se stabilea pe linia materna. Medea atunci sigur ajungem iarashi comuna primitiva Wink. Totushi shtiu ele la ce se pricep mai bine Wink.

P.S. "femeya la pootere" nu la asta te pricepi Wink. Itzi dai tu seama mai tarziu Wink

---------------------
Posted by: Absolvent CFBC

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM - Pagina 2 Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Shmitt Dum Noi 02, 2008 2:52 pm

ingeras a scris:
Romka a scris:nu fetelor! daca la puterea RM vine o femeie, eu ma refuz de cetatenia Repblicii Moldova! Shocked orice numai nu asta! presedintia si femeia sunt doua lucruri care nu-au nimic in comun! lol! asta-i ca si diferenta intre cer si pamant geek sunt de acord la puterea RM sa vina macar si Fidel Castro, numai nu o femeie, sau lasa sa vina macar si Smirnov din Transnistria, ca mai repede gasim limba comuna cu el decit cu o presedintĂ! Evil or Very Mad
la acest subiect sau komentariu as putea sa ma contrazik, e cam dureros caci printre aceste cuvinte se strecoara si o idee ca femeile sunt mai putin kapabile ca barbatii, n-aveti dreptate, si imi pare rau daca nu veti putea avea incredere citusi de putin intro FEMEIE! Sad Crying or Very sad silent

"femeile sunt mai putin kapabile ca barbatii" : Ba sunt "kapabile", draga mea, chiar shi mai mult "kapabile", numai ca nu intr-o viatza potilica Wink. Femeile ishi au scopul lor predefinit in societatea in care suntem, fara exceptzii Wink

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM - Pagina 2 Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  ingeras Lun Noi 03, 2008 12:26 am

Shmitt a scris:
ingeras a scris:
Romka a scris:nu fetelor! daca la puterea RM vine o femeie, eu ma refuz de cetatenia Repblicii Moldova! Shocked orice numai nu asta! presedintia si femeia sunt doua lucruri care nu-au nimic in comun! lol! asta-i ca si diferenta intre cer si pamant geek sunt de acord la puterea RM sa vina macar si Fidel Castro, numai nu o femeie, sau lasa sa vina macar si Smirnov din Transnistria, ca mai repede gasim limba comuna cu el decit cu o presedintĂ! Evil or Very Mad
la acest subiect sau komentariu as putea sa ma contrazik, e cam dureros caci printre aceste cuvinte se strecoara si o idee ca femeile sunt mai putin kapabile ca barbatii, n-aveti dreptate, si imi pare rau daca nu veti putea avea incredere citusi de putin intro FEMEIE! Sad Crying or Very sad silent

"femeile sunt mai putin kapabile ca barbatii" : Ba sunt "kapabile", draga mea, chiar shi mai mult "kapabile", numai ca nu intr-o viatza potilica Wink. Femeile ishi au scopul lor predefinit in societatea in care suntem, fara exceptzii Wink
uite ,serios la tema asta se paote de diskutat foarte mult, daca sa incep cu istoria in care dominau femeile si parbatii erau doar ca niste animale, si femeia putea sa aiba cite 20 de barbati si inca sai konduca, pai deja e un motiv destul bine definit fie el primitiv, si chiar sa discutat aceasta ,, discriminare,, intre sexe de multe ori nu numai la noi pe forum, si ideea era ca barbatii se comporta asa, adika uneori prea superiori si increzuti in sine si se straduie sa mentina femeia mai inferioara de frika sa nu piarda controlul iar femeia sa emancipeze si sai arate ca poate mult mai multe in toate domeniile nu numai in calitate de bucatareasa si servitoare Mad Evil or Very Mad
ingeras
ingeras
VIP
VIP

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 32
Location : Truseni
Data de inscriere : 16/11/2007

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM - Pagina 2 Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  adriancik92 Lun Noi 17, 2008 8:38 pm

nu sunt de acord cu parerea ca o femeie nu ar putea conduce o tara.. daca e capabila de ce nu?
principalul sa aiba minte.. sa aiba niste teluri si strategi bine definite.. si sa poate actiona corect ..
in ceea ce priveste baietii care au spus mai sus k femeile nu pot ocupa un post inalt de conducere...
acest lucru se poate motiva prin faptul k ele conduc mai bine din umbra..fiindca in spatele oricarui barbat de succes este o femeie puternica Razz
adriancik92
adriancik92
Generalisimus
Generalisimus

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 31
Location : chisinau-ciocana
Data de inscriere : 22/08/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM - Pagina 2 Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Shmitt Mar Noi 18, 2008 7:04 pm

ingeras a scris:
Shmitt a scris:
ingeras a scris:
Romka a scris:nu fetelor! daca la puterea RM vine o femeie, eu ma refuz de cetatenia Repblicii Moldova! Shocked orice numai nu asta! presedintia si femeia sunt doua lucruri care nu-au nimic in comun! lol! asta-i ca si diferenta intre cer si pamant geek sunt de acord la puterea RM sa vina macar si Fidel Castro, numai nu o femeie, sau lasa sa vina macar si Smirnov din Transnistria, ca mai repede gasim limba comuna cu el decit cu o presedintĂ! Evil or Very Mad
la acest subiect sau komentariu as putea sa ma contrazik, e cam dureros caci printre aceste cuvinte se strecoara si o idee ca femeile sunt mai putin kapabile ca barbatii, n-aveti dreptate, si imi pare rau daca nu veti putea avea incredere citusi de putin intro FEMEIE! Sad Crying or Very sad silent

"femeile sunt mai putin kapabile ca barbatii" : Ba sunt "kapabile", draga mea, chiar shi mai mult "kapabile", numai ca nu intr-o viatza potilica Wink. Femeile ishi au scopul lor predefinit in societatea in care suntem, fara exceptzii Wink
uite ,serios la tema asta se paote de diskutat foarte mult, daca sa incep cu istoria in care dominau femeile si parbatii erau doar ca niste animale, si femeia putea sa aiba cite 20 de barbati si inca sai konduca, pai deja e un motiv destul bine definit fie el primitiv, si chiar sa discutat aceasta ,, discriminare,, intre sexe de multe ori nu numai la noi pe forum, si ideea era ca barbatii se comporta asa, adika uneori prea superiori si increzuti in sine si se straduie sa mentina femeia mai inferioara de frika sa nu piarda controlul iar femeia sa emancipeze si sai arate ca poate mult mai multe in toate domeniile nu numai in calitate de bucatareasa si servitoare Mad Evil or Very Mad


Eu intotdeauna am fost serios Very Happy draga mea, shi acuma referitor la istorie, vreau sa specific ca femeile nu dominau, nu domina shi pe viitor e un vis relativ frumos tot a sexului frumos (sa revizuiesti te rog definitia matriarhatului, privind modalitatea de "dominare" a femeiei). Shi nu fac nici propagande de discrimare a sexelor, pur shi simplu nu poate sa existe egalitate Wink , e o axioma Very Happy shi nu e nevoie de demonstrare.

-----------------------
Posted by: Absolvent CFBC!

Shmitt
Junior
Junior

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 38
Data de inscriere : 02/11/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM - Pagina 2 Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Petruccio Mar Noi 18, 2008 9:21 pm

Eu, de asemenea, nu sunt de acord ca o femeia sa preia conducerea unei tari. Voi, fetelor, credeti ca e intr-atat de usor sa faci asta? Caci dupa cate vad eu, ce-ati scris mai sus, pentru voi e floare la ureche. "Am sa schimb tara inspre bine", "Multe lucruri o sa dispara". De parca gata, daca vine o femeie la putere, s-a terminat cu saracia din tara noastra.
Personal, consider ca un astfel de post ar trebuie detinut de catre o persoana cu un caracter foarte tare, ce ar putea tine frau tuturor provocarilor. Nu sa iasa in public si sa se gandeasca: "Eu arat bine sau nu?". Daca s-ar gasi vreo femeie care, in sinea sa, nu se simte ca o femeie, atunci nici o problema. Condu tara, daca crezi ca ai un caracter atat de tare. Insa oricum, voi, creaturi frumoase ce sunteti, nu va bagati in aceste treburi, ca oricum barbatul a fost, este si va fi intotdeauna partea cea puternica. study
Iar daca sa vorbim de situatia in care se afla tara noastra, cred ca si barbatul si femeia sunt la egal. Deoarece, din pacate, la noi problema consta in mentalitate si modul de a gandi. Sad
Petruccio
Petruccio
VIP
VIP

masculin
Numarul mesajelor : 230
Varsta : 34
Location : Chisinau
Data de inscriere : 18/11/2008

Sus In jos

femeia in calitate de presedinte al RM - Pagina 2 Empty Re: femeia in calitate de presedinte al RM

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum